Beschrijving
Kavel beschrijving
CAFÉ EN HOLANDA is een schilderij van 70x100 cm van de hedendaagse kunstenaar Ernest García. Dit schilderij toont een intieme en contemplatieve scène waarin een vrouw, gekleed met een hoed en een donkere jas, zittend naast een raam blijft terwijl ze een kopje tussen de handen vasthoudt. Aan de andere kant van het glas ontvouwt zich een stedelijk uitzicht gedomineerd door een molen, smalle gevels en kleine figuren die over straat bewegen. De compositie contrasteert de rust van het interieur met de beweging van de verre stad, waardoor een alledaagse pauze verandert in een beeld vol sfeer.
Het palet wordt opgebouwd uit diepe blauwtonen, intense roodtinten, warme geeltoon en donkergroene tinten. De kleur zoekt geen strikt naturalistische representatie, maar een emotionele ordening van de ruimte, die het werk dichter bij het fauvisme, het postimpressionisme en een bepaalde traditie van de moderne Europese figuratie brengt. Het contrast tussen het rode interieur en de gele en oranje stad op de achtergrond versterkt het gevoel van beschutting tegenover de koude buitenwereld.
De scène herinnert aan de stille interieurs van Edward Hopper, vooral door de geïsoleerde figuur naast het raam en door de spanning tussen binnenleven en stedelijk landschap. Ook klinken echo’s van Henri Matisse in de vereenvoudiging van vormen, de voorrang van kleur en de integratie van de figuur met de inrichting van de ruimte. Het zicht op de molen voegt bovendien een directe verwijzing toe naar het Nederlandse imaginarium en de lange landschapstraditie van Nederland, hier herinterpreteerd vanuit een hedendaagse, synthetische en expressieve taal.
De blauwe en witte vaas, de kop en de tafel plaatsen het werk ook binnen het genre van interieur met stilleven, terwijl het raam fungeert als een schilderij-in-schilderij. Die techniek vergroot de narratieve diepte van de scène en laat de kijker een verhaal voorstellen: een reizigster, een inwoner van de plaats of een vrouw die simpelweg de passerende middag observeert vanuit de rust van een café.
Café en Holanda combineert portret, stedelijke scène en intiem interieur in een compositie met een grote cromatische kracht. Het is een werk dat spreekt over pauze, observatie en de ervaring van het wonen in een stad op afstand, ideaal voor verzamelaars die geïnteresseerd zijn in hedendaagse figuratieve schilderkunst, koffiescènes, Europese stedelijke landschappen en werken met verwijzingen naar het fauvisme, Hopper en de moderne schilderkunst.
Authenticiteit en verzending:
De werken worden rechtstreeks aangeboden door E. García, waarbij de echtheid gewaarborgd wordt door een certificaat ondertekend door de kunstenaar zelf. Het schilderij wordt zorgvuldig opgerold en beschermd in een stevige kartonnen buis voor verzending. Na bevestiging van de betaling is een termijn van drie dagen nodig om het werk voor te bereiden en te verzenden. De levertijd hangt af van de bestemming, met een maximale termijn van tot tien werkdagen.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Ga nu naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
0x bekeken
0x bewaard
Sinds 4 aug '26
Advertentienummer: a1529372404
Populaire zoektermen
Kunst | Schilderijen | Modernherman brood schilderijendikke dames schilderijenschilderijen ton schultenjan cremer schilderijenmoderne schilderijenkunstcorrie leushuis schilderijenmarokkaanse schilderijenschilderijen dikke damesschilderijen rekmoderne kunstschilderijen herman paradieskunstcitroen c4 grand picasso in Citroënatelier van lieshout in Stoelenoudelande in Lampen | Tafellampenamg bodykit w205 in Carrosserie en Plaatwerkbinsen astrilde in Vogels | Overige Vogelsbolkop hamer in Antiek | Gereedschap en Instrumentengiant electrische fiets display in Elektrische fietsenhoud me vast sue johnson in Psychologieperskoppelingen in Buizen en Afvoerfred perry in Polo's