Beschrijving
Kavel beschrijving
Anton Heyboer (1924 – 2005) was een Nederlands kunstschilder en etser. Hij woonde met vier vrouwen in een commune te Den Ilp (Landsmeer). De 'vijfde' vrouw was zijn kunstverkoopster aan de overkant. Heyboer werd geboren te Sabang, op het Indonesische eiland Pulau Weh (ten noorden van Sumatra), als zoon van een werktuigbouwkundig ingenieur. Vijf maanden na zijn geboorte verhuisde het gezin naar Haarlem, in 1925 naar Delft, in 1929 naar Voorburg en van 1933 tot 1938 woonde het gezin op Curaçao. Daarna volgde nog een verblijf in New York. Heyboer werd opgeleid tot werktuigbouwkundige. Nog voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog keerde het gezin terug naar Haarlem. In 1943 werd Heyboer door de Duitsers opgepakt in het kader van de Arbeitseinsatz en overgebracht naar een Durchgangslager voor buitenlandse dwangarbeiders te Prenzlauer Berg (Berlijn). Hij wist te ontsnappen en vluchtte getraumatiseerd naar Nederland, waar hij in Vinkeveen onderdook en landarbeid verrichtte.
Bezichtiging is uiteraard mogelijk. Daarnaast beschikken wij over onze eigen in-house lijstenmakerij, die zijn 85e jubileumjaar viert. Verder maken wij gebruik van restauratoren uit de brancheorganisatie: 'Restauratoren Nederland'. Mocht u hiervan gebruiken willen maken dan horen wij dit uiteraard graag.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Ga nu naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
4x bekeken
0x bewaard
Sinds 24 sep. '26
Advertentienummer: a1531442296
Populaire zoektermen
jan cremer schilderijenmarokkaanse schilderijenanton heyboerschilderijen sjer jacobsanton heyboer kipanton heyboer danseresclement kunstschilderijen schonbergerschilderijen dikke damesherman brood schilderijenschilderijen herman broodmondriaan schilderijendikke dames schilderijenschilderij anton heyboermaria buste in Antiek | Religievespa schade in Tuning en Stylingvendex acculader in Antiek | Gereedschap en Instrumentenreloop rp 2000 in Dj-sets en Draaitafelssuzuki gsx250r in motoren-suzukiblauw grind tuin in tuin-en-terras80 x 50 x 35nederland 1988panda pakrobbie wesseling in kinderboeken-jeugd-onder-10-jaar