Beschrijving

Ed Dukkers – Mexico 11 (1977)
Schilderij: Mexicaan met hond

Bijzonder en sfeervol werk van de gerenommeerde Nederlandse kunstenaar Ed Dukkers. Dit schilderij uit 1977 toont een karaktervolle Mexicaanse figuur met hond en ademt de expressieve, lichtvoetige stijl waar Dukkers om bekendstaat.

Dukkers werkte figuratief en liet zich inspireren door groepen, families en thema’s als erotiek en folklore. Zijn werk vertoont invloeden van de Commedia dell’arte en het Mexicaanse beeldidioom van José Guadalupe Posada.

Al in 1946 werd Ed Dukkers geselecteerd door Willem Sandberg, toenmalig directeur van het Stedelijk Museum Amsterdam, voor de prestigieuze tentoonstelling “Tien jonge schilders”, samen met grootheden als Karel Appel, Corneille en Rooskens. Zijn werk werd later onder meer geëxposeerd in het Haags Gemeentemuseum.

Specificaties:

Titel: Mexico 11

Jaar: 1977

Afmetingen (incl. lijst): 47 x 52 cm

Ophalen in Utrecht
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Utrecht
31x bekeken
2x bewaard
Sinds 21 mei '26
Advertentienummer: m2401883614