Kenmerken

Onderwerp
Techniek
Materiaal

Beschrijving

Van dit en al onze andere artikelen zijn meer en grotere fotos te bekijken bij De Huiszwaluw.

Een sfeervol stilleven in gouache op papier van twee vergulde beeldjes: een staande Guanyin (de boeddhistische godin van mededogen) op een rotssokkel, met aan haar voeten een knielende figuur. De beeldjes staan op een groene ronde sokkel in een paarse nis, geschilderd met een losse, schilderachtige toets. Rechtsonder gemonogrammeerd VK. De kunstenaar hebben we (nog) niet kunnen thuisbrengen; stijl en papier wijzen op de 20e eeuw.

Waarom wij dit kozen

Het warme goud tegen het diepe paars en groen geeft dit blad een bijna iconische gloed. Een schilderij van een oosters beeld, in plaats van het beeld zelf: dat maakt het een verrassende, poëtische keuze.

Stijl en interieur

Past in een eclectisch of Aziatisch geïnspireerd interieur, naast oosters porselein of aardewerk, en in een boho- of verzamelaarsinterieur. Mooi in een eenvoudige donkere of vergulde lijst.

Afmetingen: 39,2 × 51,8 cm
Kunstenaar: onbekend, gemonogrammeerd VK
Techniek: gouache (dekkende waterverf) op papier
Periode: 20e eeuw
Herkomst: Europa
Conditie: Redelijk tot goed. De kleuren zijn krachtig. Aan de linkerkant een klein scheurtje in de rand van het blad. De verf is aan de achterkant door het papier heen zichtbaar (foto 5); de randen zijn licht gebruikt. Niet ingelijst.

Deze gouache is onderdeel van de wisselende collectie van De Huiszwaluw – Vintage Interiors. Bezichtigen en afhalen op afspraak. Bezorgen is ook mogelijk — de bezorgkosten zijn afhankelijk van de bestemming en het aantal stuks. Voor meer informatie: bel of app Jobs Hofsté, 06-20431166, of stuur een bericht via Marktplaats. Bekijk ook onze andere advertenties voor meer vintage design.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Boven-Leeuwen
5x bekeken
0x bewaard
Sinds 28 sep. '26
Advertentienummer: m2447823599