Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Type
Standaardlens
Merk
Brandpuntsafstand
45
Handelsnaam fabrikant
Foto-Groep
Postadres fabrikant
Luttekepoortstraat 26 3841 AX Harderwijk
E-mailadres fabrikant
webshop@foto-groep.nl
Eigenschappen
Autofocus, Beeldstabilisatie, Zonnekap

Beschrijving



De Tamron 45mm f/1.8 Di VC USD voor Nikon F-vatting is een lens die nooit dezelfde bekendheid heeft gekregen als de bekende 50mm-objectieven van Nikon of Sigma. Toch is het een bijzonder doordacht ontwerp. Tamron ontwikkelde deze lens voor fotografen die meer wilden dan alleen een lichtsterke standaardlens. De combinatie van uitstekende beeldkwaliteit, beeldstabilisatie en een robuuste, weerbestendige constructie maakte hem destijds uniek in zijn klasse.

Het brandpunt van 45 mm is net iets wijder dan de traditionele 50 mm. Dat kleine verschil zorgt ervoor dat de lens veelzijdiger aanvoelt. Hij is geschikt voor portretten, straatfotografie, reizen, reportages en zelfs landschappen. Dankzij de ingebouwde VC-beeldstabilisatie kun je bovendien bij weinig licht vaak uit de hand fotograferen met langere sluitertijden zonder direct een statief nodig te hebben. Dat is een groot voordeel ten opzichte van veel andere lichtsterke standaardlenzen.

Ook optisch staat deze Tamron nog steeds zijn mannetje. Al vanaf f/1.8 is de scherpte uitstekend, met mooi contrast, natuurlijke kleuren en een rustige, aangename achtergrondonscherpte. Daarnaast kun je relatief dichtbij scherpstellen, waardoor de lens ook geschikt is voor detailfoto's van bloemen, producten of eten.Op de tweedehandsmarkt is de Tamron 45mm tegenwoordig bijzonder interessant. Omdat hij minder bekend is dan sommige concurrenten, ligt de prijs vaak verrassend laag. Voor ongeveer €200 tot €250 koop je een lens die qua beeldkwaliteit nog steeds uitstekend presteert en op veel Nikon DSLR-camera's jarenlang plezier kan geven.

Toch is deze lens niet voor iedereen de beste keuze. Fotografen die veel sport, vogels of andere snelle actie vastleggen, zullen merken dat de autofocus wel nauwkeurig is, maar niet de snelste van zijn generatie. Ook is de lens met ruim 500 gram aanzienlijk zwaarder dan een eenvoudige Nikon 50mm f/1.8. Wie een zo licht mogelijke uitrusting zoekt of vooral maximale achtergrondonscherpte wil met een f/1.4-objectief, zal waarschijnlijk beter uit zijn met een andere lens.

Voor fotografen die werken met een Nikon DSLR en vooral portretten, straatfotografie, reizen, evenementen of alledaagse onderwerpen fotograferen, blijft de Tamron 45mm f/1.8 Di VC USD echter een uitstekende keuze. Het is een lens die misschien niet de meeste aandacht heeft gekregen, maar die juist daardoor tweedehands een van de beste prijs-kwaliteitverhoudingen binnen het Nikon F-systeem biedt.

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Hilversum
122x bekeken
0x bewaard
Sinds 7 okt. '26
Advertentienummer: m2451088103