Magnepan 2.6/R

€ 1.590,00
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 100,00
Thuisbezorgd door Brenger vanaf € 42,-
80610sinds 27 mar. '25, 12:30
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGebruikt
TypeFront, Rear of Stereo speakers
Wattage120 watt of meer

Beschrijving

Betreft een inruil

Technisch en visueel in een goede staat

Wordt geleverd in een neutrale verpakking

Echter heeft onze voorkeur afhalen of tegen betaling laten bezorgen.

Omschrijving:

Het luidsprekerontwerp van Magnepan, verkocht onder de merknaam Magneplanar (vaak “Maggies” genoemd), verschilt van dat van conventionele luidsprekers doordat het niet vertrouwt op conussen die in een behuizing zijn gemonteerd, maar op een vlak driver-systeem dat in een paneel is gemonteerd.

Het reproductiemechanisme van een Magneplanar (magnetostatische luidspreker) bestaat uit dunne geleidende draden en/of foliestroken die zijn bevestigd aan een dun vel Mylar dat zich in een magnetisch veld bevindt dat wordt gecreëerd door een verticale reeks permanente stripmagneten.

Wanneer er een elektrisch signaal op de geleiders wordt toegepast, oefent de resulterende elektrische stroom die door het magnetische veld beweegt een kracht uit op de draden of tape, waardoor het Mylar-folie in beweging wordt gebracht, waardoor het geluid als een dipool wordt geprojecteerd.

In principe berust deze benadering op hetzelfde concept als een spreekspoelgestuurde conusluidspreker, maar in een Magneplanar-luidspreker zijn de “spreekspoelen” rechtstreeks aan het stralingsoppervlak bevestigd (gelijmd).

Aangezien de kracht in een conusluidspreker alleen op de spreekspoel wordt uitgeoefend, treden er vervormingsmodi op die conusbreuk worden genoemd; in magneplanaire luidsprekers wordt de kracht veel gelijkmatiger over het stralingsoppervlak uitgeoefend, wat resulteert in minder vervormingsmodi.

Het geluid wordt zowel aan de voorkant als aan de achterkant van het stralingsoppervlak geprojecteerd.
Het geluid van de achterkant van de luidspreker wordt gereflecteerd door de voorste wand van het luistergebied.

Er wordt gezegd dat dit het geluidsbeeld - het gevoel van ruimte en realisme - van de luidspreker effectief verbetert.
Het Magneplanar ontwerp, dat gebruik maakt van een passieve magneetarray, is geen unieke luidsprekerimplementatie, hoewel het wel de eerste in zijn soort was.

Eminent Technology, Analysis Audio, Apogee en anderen maken ook gebruik van passieve magneetontwerpen.

Over het algemeen worden deze geclassificeerd als planair-magnetische luidsprekers.

Specificaties:

Scan de QR code die kunt u tussen de foto;s vinden 
of bezoek onze website. 

Bij vragen, neem gerust contact op
Advertentienummer: m2250555102