Kenmerken
Beschrijving
Luister, blanke man.... (Cobie Frank)
Zoektocht van een oude jood door de woestijnen van Noord-Amerika, op bezoek bij indianenstammen
Cobie Frank (1916, Rotterdam), meubel- en interieurontwerper, joods, als verzetsman in de Tweede Wereldoorlog onder meer werkzaam voor de illegale pers, na de oorlog journalist voor Het Parool, nu vooral schrijver, gastdocent en wereldreiziger. Zijn reizen voerden Frank de laatste jaren door het westen van de Verenigde Staten, waar hij bezoeken bracht aan Indianenstammen. Hij heeft geluisterd naar de verhalen die zij hem vertelden, van hun voorvaderen en van Amerika van vandaag.
Het is een fascinerend boek geworden, waar humor, ironie en tragiek elkaar afwisselen. Het schetst een uitstekend beeld van de bijzondere leefwijze en wijsheid van de indianen en van de ernstige problemen waar zij vandaag mee worstelen.
Cobie Frank, de schrijver, vertelt in korte verhalen van zijn ontmoetingen met Indiaanse bewoners van de woestijngebieden in het midden- en zuidwesten van de VS. Tussendoor vertelt hij ook heel wat over zijn eigen persoonlijke geschiedenis waarin zijn ervaringen als verzetsstrijder in Rotterdam tegen de Duitse bezetter en als Joods inwoner van die stad heel bepalend zijn. Hij maakt door zijn verslag van zijn rondreizen in Indiaans Amerika en in de beschrijving van de ontmoetingen duidelijk hoeveel herkenning hij vindt bij deze mensen. Zij delen met hem als Jood een geschiedenis van vervolging, oorlog en onderdrukking. In de verhalen wordt zo op een speciale manier veel duidelijk van de positie die moderne Indianen innemen in de Amerikaanse samenleving. Het omslag toont in foto's de band met de geschiedenis van vervolgingen: een foto van de laatste overlevenden van een opgejaagde Apachestam en een moderne Indiaan uit hetzelfde gebied.
Paperback, 213 pag., gesigneerd door de auteur
Uitg. De Vijver, 1998
ISBN 9789076224046/9076224048
- Alleen verzenden, niet ophalen
- Op biedingen die te laag zijn wordt niet gereageerd
- Op biedingen die acceptabel zijn wordt snel gereageerd
- Boeken worden na ontvangst van betaling meteen verstuurd