De Dominee – Bart Middelburg

€ 3,50
Ophalen of Verzenden
50sinds 19 mei. '25, 09:44
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGelezen
AchtergrondOverige
Jaar (oorspr.)1992
AuteurBart Middelburg

Beschrijving

Opkomst en ondergang van mafiabaas Klaas Bruinsma.

Klaas Bruinsma (1953, zoon van de oprichter van de Raak-frisdrankfabrieken) begon midden jaren zeventig op kleine schaal te handelen in hasj. Eind jaren tachtig leidde hij het grootste en gewelddadigste misdaadsyndicaat dat ooit in Nederland actief is geweest, met divisies voor moord, drugs en beleggingen. De Bruinsma-organisatie wordt verdacht van circa tien liquidatiemoorden.
In juni 1991 werd Bruinsma zelf, zevenendertig jaar oud, voor het Amsterdamse Hilton Hotel geliquideerd. Bruinsma, bijgenaamd 'De Dominee', is er jarenlang in geslaagd uit de schijnwerpers te blijven, zowel strafrechtelijk als publicitair. Parool-verslaggever Bart Middelburg publiceerde in 1988 als eerste over het syndicaat. Het kwam hem op een aantal processen te staan, en hij belandde zelfs op Bruinsma's executielijst. Desondanks bleef Middelburg over 'De Dominee' publiceren. Hij geldt dan ook als 'Bruinsma's onovertroffen biograaf'.

In De dominee worden de opkomst en ondergang van de eerste echte Nederlandse 'godfather' uitvoerig beschreven.


Paperback, negentiende druk 2003. Het boek is gelezen en staat daardoor iets scheef. Verder is het nog wel in goede staat.
Vraagprijs: € 3,50
Eventuele verzendkosten (vanaf € 3,70 per DHL) voor rekening koper.


Kijk ook eens bij mijn andere advertenties voor meer True Crime boeken en bespaar mogelijk op verzendkosten!
Advertentienummer: m2269696983