Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Achtergrond
Film, Tv en Media
Jaar (oorspr.)
2000
Auteur
Hans Vogel

Beschrijving

Schrijver:Vogel, Hans
Titel:Wacht maar tot ik dood ben / Annie M.G. Schmidt: haar leven en werk voor theater, radio en tv
ISBN:9789058600141
Taal:Nederlands.
Uitgever:Strengholt s Boeken.
Bijzonderheden:
2000, hardcover, 414pp, mooi exemplaar.
M
eer info:
Dit boek gaat vooral over het leven van Annie M.G. Schmidt als schrijfster voor het theater (cabaret, musical en toneel), voor de radio en de televisie, en dan in het bijzonder (maar niet uitsluitend) wat ze voor volwassenen heeft gemaakt.
Het levensverhaal begint dan ook in 1946, het jaar waarin in Het Parool, de krant waarvoor ze een afdeling documentatie moest opzetten, haar schrijfcarrière serieus een aanvang nam.
De in 1999 gestorven Parool-journalist Hans Vogel had vrije inzage in alle papieren en heeft in de laatste paar jaren van haar leven lange gesprekken met Schmidt gevoerd.
Allerlei intieme details die soms in kleine kring wel bekend waren, worden hier voor het eerst openbaar gemaakt.
Ook minder aangename karaktertrekken van de gebiografeerde zijn niet onbelicht gebleven.
Interviews met talloze personen uit haar (directe) omgeving (vrienden uit vroegere en latere jaren, collega's, acteurs) leverden een schat aan informatie op.
Hans van den Bergh had de moeilijke taak het verzamelde materiaal om te zetten in een lopend verhaal.
Daar is hij uitstekend in geslaagd.
Het boek bevat een flink aantal afbeeldingen in zwart-wit (foto's en documenten).
Verzendkosten koper.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Scheemda
17x bekeken
0x bewaard
Sinds 22 sep '25
Advertentienummer: m2314110010