Jan Vercammen - Verbroken Zegel *1952* genummerd

60sinds 7 jun. '25, 22:58
€ 55,00
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 3,92
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGelezen
Aantal auteursEén auteur
Jaar (oorspr.)1955
AuteurJan Vercammen

Beschrijving

Verbroken Zegel
Jan Vercammen
softcover
84 pagina's
1952

Met achttien illustraties door Rik Slabbink
Elsevier
Brussel - Amsterdam

< Verbroken Zegel > van Jan Vercammen werd in opdracht van de N.V. Elsevier te Brussel gezet uit de Egmont Letter en gedrukt bij de firma Scheerders van Kerckhove te Sint-Niklaas in het najaar 1952.
De 18 tekeningen zijn van Rik Slabbinck. Jozef Cantre maakte het typografisch ontwerp.

De oplage bedraagt 500 exemplarenGenummerd van 1 - 450.

Verder 50 exemplaren genummerd van I-L en 18 exemplaren getekend van A-R
Deze laatste zijn luxe-exemplaren en bevatten elk een van de oorspronkelijke tekeningen door de auteur en tekenaar gesigneerd.
Nummer 359
Jan Vercammen
Temse, 7 november 1906 – Brugge, 5 augustus 1984
Jan Vercammen was dichter, schrijver van jeugdliteratuur en journalist.
Tevens was hij drijvende kracht achter een aantal toonaangevende literaire tijdschriften tijdens het interbellum (Tijdstroom, De Gemeenschap) en actief deelnemer aan het literaire leven.
Debuteerde in 1929 met Eksode en publiceerde twee jaar later Reven. Deze vroege werken verdedigden een ethische opvatting van de kunst en het leven, volledig in de geest van De Tijdstroom een post-expressionistisch tijdschrift, waarvan hij van 1930 tot 1935 redactiesecretaris was.
Zijn belangrijkste dichtwerk is De parelvisscher uit 1946
Onder pseudoniem Werner van Waes verschenen van hem De filosoof herleeft, een operette tekst naar de roman De filosoof van Haagem van Jef Scheirs, evenals de delen 4/ 5 van De avonturen van Zwammetje, een hervertelling van kinderverhalen naar Alexis Peiry.
Vercammen studeerde aan de normaalschool te Alsemberg. Van 1925 tot 1940 was hij onderwijzer in Hamme, intussen promoveerde hij tot doctor in de pedagogische wetenschappen aan de Rijksuniversiteit Gent. Zijn proefschrift verdedigde hij in 1940. Aansluitend werd hij inspecteur in het lager onderwijs, later hoofdinspecteur.
Jan Vercammens dichtdebuut was de bundel "Eksode", uit 1929.
Vanaf zijn "De parelvisscher" uit 1946 wordt zijn werk religieus-humanistisch genoemd, met de liefde en de dood als belangrijke thema's, daarvoor had zijn poëzie eerder een katholiek karakter. Zijn werk werd vertaald in het Frans, Duits, Italiaans, Spaans en Russisch, meerdere gedichten werden op muziek gezet. Daarnaast schreef hij ook jeugdverhalen en kinderpoëzie.
Jan Vercammen was redactiesecretaris van "De Tijdstroom" (1931-1935), redacteur van "De Gemeenschap" (1935-1941) en "De Schakel" (1936-1940). Hij was lid van de Raad van Beheer van de Kultuurraad voor Vlaanderen (1959-1976), erevoorzitter van de Vereniging van Vlaamse Letterkundigen en lid van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde te Leiden.
Vercammen was de hoofdorganisator van de Driekoningenkunstweekends die van 1951 tot 1980 plaatsvonden in Beernem, in het kasteel van gravin Hélène d'Hespel. Hij stelde telkens het programma en de lijst van uit te nodigen personen samen en voerde tijdens de bijeenkomsten het woord als inleider en verwelkomer. Hij had de medewerking van Albert Vermeire, van Rik Slabbinck en (vanaf 1961) van Fernand Bonneure, maar had toch een doorslaggevende invloed. Dit was onder meer merkbaar wat betreft de personen die bij herhaling tot de aanwezigen behoorden.

Rik Slabbinck
Rik Slabbinck, Belgisch kunstschilder, geboren te Brugge op 03 augustus 1914. Volgde les aan de Brugse academie en de Sint Lukas te Gent.

Alhoewel hij begeleid werd door Constant Permeke ontwikkelde hij een eigen typische stijl met veel koloriet.

Rik Slabbinck schilderde vooral stillevens, portretten en landschappen. In 1945 was hij medestichter van de vereniging "Jeune Peinture Belge" maar nam reeds twee jaar later ontslag.

Bouwde in 1938 een atelier in de Sint-Pietersmolenstraat te Brugge.

Rik Slabbinck overleed op 19 juli 1991.

Jozef Cantré
Net als zijn broer Jan-Frans maakte Jozef Cantré deel uit van de 'Vijf' (met Frans Masereel, Henri Van Straten en Joris Minne) die na de Eerste Wereldoorlog de Vlaamse houtgraveerkunst renoveerden.
Net als zijn broer kreeg hij zijn artistieke opleiding aan de Gentse Academie. Van zijn achtentwintigste tot zijn dertigste werkte hij in Nederland. Hier werd hij bevriend met de Belgische kunstenaars Frits Van Den Berghe en Gust De Smet, waarbij hij meteen in het Vlaamse expressionisme terechtkwam. In 1930 keerde hij terug naar Gent en van 1941 tot 1946 was hij verbonden aan het Brusselse Hoger Instituut voor Toegepaste Kunst.
Jozef Cantré was niet alleen xylograaf. Hij was daarnaast een van de voornaamste Vlaamse beeldhouwers. Meteen wordt de verklaring gevonden, voor zijn monumentale vormenwereld in de houtgraveerkunst. Hij was ook boekbandontwerper en verzorger van illustraties onder andere in het boek De Nieuwe Esopet door Karel van de Woestijne (bandontwerp en zestien illustraties).
Zijn eerste beelden ontstonden al vanaf 1909. Invloed van Constantin Meunier en van Georges Minne, de ene meer realist de andere meer symbolist, valt niet te miskennen. Zijn emotionele vertolking is karakteristiek voor zijn sculpturen. Zijn bekendste creatie is ongetwijfeld het standbeeld van Edward Anseele te Gent. Ook het beeld van Peter Benoit te Harelbeke ontwierp hij. In Hoorn staat van Cantré een stenen borstbeeld van Johannes Messchaert.
Jozef Cantré ontwierp in 1953 een monumentaal beeldhouwwerk voor het Postgebouw van Oostende naar een concept uit 1945 van Gaston Eysselinck, de architect van het gebouw. Het werk werd zes jaar na het overlijden van de beeldhouwer geplaatst. De beeldengroep stelt vier ineengestrengelde vrouwen van verschillend ras voor die zich verbinden met een centraal opgestelde gevleugelde godin: ze zijn een metafoor voor de eenheid in de wereld door het postverkeer. De officiële benaming van het beeldhouwwerk luidt: De Communicatiemedia, of Eenheid van de wereld door de Telefonie, Telegrafie en Postverkeer.
Van 1941 tot 1946 werd Cantré leraar aan het ter Kameren-instituut te Brussel. Men beschouwt Jozef Cantré als de meest typisch expressionistische beeldhouwer in Vlaanderen.

bij vragen contacteer mij gerust!
Bekijk ook andere aanbiedingen om te besparen in verzendkosten.
Verzendkosten zijn voor de koper.
Mogelijk via Relay Mondial - de Post - Post NL
Afhalen is mogelijk te Boekhoute, Maldegem, Beernem, Oostende of Gent
Advertentienummer: m2276785100