De Rotterdamse haven – 650 jaar

70sinds 8 jul. '25, 20:16
Bieden
Verzenden
Verzenden voor € 4,25
Deel via
of

Kenmerken

Jaar (oorspr.)1990
Productnummer (ISBN)9789067072298
Periode20e eeuw of later
ConditieGelezen
AuteurT. van Dam

Beschrijving

 

De Rotterdamse haven – 650 jaar

(T. van Dam)

Wie nu vanuit een helikopter het immense gebied overziet dat door de Rotterdamse havens in beslag genomen wordt, kan zich moeilijk een voorstelling maken van de kleine vissershaven aan de Rotte die ten grondslag aan dit alles lag. Toen tegen het begin van de 17de eeuw Rotterdam een deel van de Antwerpse stapelmarktfunctie over nam, begon de spectaculaire groei van Rotterdam als handelshaven. Tegen het einde van de 19de eeuw groeide Rotterdam uit tot belangrijkste overslag- en transitohaven van Europa.



In dit royaal uitgevoerde boek is heel de groei van de Rotterdamse haven op de voet te volgen. De auteur beschrijft de boeiende geschiedenis van de Rotterdamse haven in voor- en tegenspoed, maar heeft ook oog voor de mensen die het gezicht van die haven vormden en vormen: de dokwerkers, kraanmachinisten, cargadoors, zeelieden.



Tot zijn pensionering was T. Van Dam fotograaf van het Rotterdams havenbedrijf. Als geen ander heeft hij zodoende het reilen en zeilen in de Rotterdamse haven op de gevoelige plaat weten vast te leggen.

 

Gebonden met stofomslag, 160 pag., geïllustreerd

Uitg. Bataafsche Leeuw, 1990

ISBN 9789067072298

 

 

Alleen verzenden, niet ophalen

Op biedingen die te laag zijn wordt niet gereageerd

Op biedingen die acceptabel zijn wordt snel gereageerd

Boeken worden na ontvangst van betaling meteen verstuurd

Advertentienummer: a1515703529