Kenmerken

Auteur
Erik Betten
Conditie
Zo goed als nieuw
Productnummer (ISBN)
9789056152277
Jaar (oorspr.)
2009

Beschrijving

BoekenBalie maakt van tweedehands jouw eerste keuze. Met een Trustscore van 4,8 (excellent) en 30 dagen retour garantie maken we dat iedere dag waar.

Bestel direct op onze website!

Titel: Kloosters in Friesland
Auteur: Erik Betten
ISBN: 9789056152277
Conditie: Als nieuw

Geen Nederlandse provincie is zo gevormd door de kloosters als Friesland, en nergens is die erfenis ook weer zo uit het landschap en de herinnering uitgewist. Als religieuze, intellectuele en economische centra speelden de kloosters een bepalende rol in de Friese samenleving. Vrijwel de hele provincie was in de middeleeuwen bedekt met een netwerk van tientallen abdijen, priorijen en andere vormen van kloosterleven. De monnikspij was niet weg te denken uit het straatbeeld, de stenen kloostergebouwen waren brandpunten van de maatschappij in die tijd.
De geschiedenis van de Friese kloosters bestaat echter niet alleen uit indrukwekkende staaltjes van overtuiging, van diep geloof en doorzettingsvermogen. Het is ook een geschiedenis van rivaliteit, betrokkenheid bij de soms bloedige onrust in de samenleving, van geweld.
Hoe zijn de kloosters destijds in Friesland gekomen? Wie stichtte ze, welke functie hadden ze, en hoe goed vervulden ze die functie? En wat is er van hun rijke geschiedenis bewaard gebleven? Deze en andere vragen komen in dit boek aan bod.

Drs. Erik Betten is mediaevist en werkt als journalist.


Waarom je bij BoekenBalie moet zijn voor al je tweedehands boeken:

  • Bestel je voor 15:00 uur? Dan vliegt het dezelfde dag nog jouw kant op!
  • Meer dan 400.000 tweedehands boeken om uit te kiezen
  • We checken alle boeken eigenhandig
  • Vanaf 40 euro of bij 4 boeken is de verzending op onze rekening
  • 30 dagen retourgarantie
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Rotterdam
12x bekeken
0x bewaard
Sinds 28 sep '25
Advertentienummer: a1518537197