Een eigen patroon. Geschiedenis van een joodse familie en ha

60sinds 10 jul. '25, 10:08
€ 27,50
Ophalen of Verzenden
Deel via
of

Kenmerken

ConditieNieuw
Periode20e eeuw of later
Jaar (oorspr.)2002

Beschrijving

Een eigen patroon. Geschiedenis van een joodse familie en haaar bedrijven, ca. 1800-1964.
Door Francisca de Haan. 
Uitgever Aksant, 2002.
Hardcover, 462 pagina's. 4,2 cm dik. (Pakketpost)
Het boek is in nieuwstaat. (724hse4)

Zie ook andere advertenties van Drienerwolde Shop.

Dit boek vertelt de geschiedenis van vijf generaties van de joodse familie Van Gelderen. In 1877 verliet de achttienjarige Marc van Gelderen zijn geboorteplaats Maassluis, waar de familie Van Gelderen van bescheiden afkomst opklom tot de middenklasse. Marc ging naar Twente, waar hij een succesvol textielfabrikant werd. Anders dan in een traditionele bedrijfsgeschiedenis, laat dit boek zien dat Marcs familie daarbij een centrale rol speelde. Tegen de achtergrond van de opmerkelijke geschiedenis van de joodse gemeenschap in Enschede, gaat dit boek bovendien uitgebreid in op de betekenis van de joodse identiteit voor de familie en haar bedrijven.

Beschrijving van de geschiedenis van vijf generaties van de joodse familie Van Gelderen en van het familiebedrijf in weverijen en stoomweverijen in de textielindutrie.
Geïntegreerde geschiedenis van de drie Twentse textielbedrijven Stoomweverij Nijverheid, Ramie Union en Textiel Union, de joodse fabrikantenfamilie Van Gelderen en de joodse gemeenschap in Enschede.
Advertentienummer: m2287513289