Wilschut, Dr. H.J.C.C.j.; J.G. Woelderink: om de ‘vaste gr

40sinds 28 jun. '25, 21:50
€ 9,00
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGelezen

Beschrijving

Titel: J.G. Woelderink: om de ‘vaste grond des geloofs’
Auteur: Dr. H.J.C.C.J. Wilschut


Beschrijving:
Een breed panorama ontvouwt zich in de ruim 700 bladzijden tellende studie die ds. Wilschut wijdt aan Woelderinks theologie. Wie wil weten hoe in de twintigste eeuw nagedacht en gestreden is over verbond, belofte en doop, over bevinding en rechtvaardigmaking, die kan niet om dit boek heen. Theologische discussies hierover hebben zelfs geleid tot kerkelijke uitspraken, zowel in de Gereformeerde Gemeenten (1931) als in de Gereformeerde Kerken (1942).
"Woelderink heeft in zijn strijd tegen de doperse geestesstroming in de reformatorische kerken de waarde van het verbond onder ogen gebracht. Geloof is voor hem een zich richten op de beloften van Christus, die in de doop zijn verzegeld. Dus niet het speuren naar tekenen van verkiezing alvórens te kunnen geloven. Hij keerde zich tegen het scholastieke substantiedenken dat genade en geloof als een ingestorte hebbelijkheid (levenskiem) beschouwde in plaats van de zekerheid in het Woord buiten ons te zoeken.
Zijn strijd tegen het onderscheid tussen wezen en bediening van het verbond, tegen de scheiding van een inwendige en een uitwendige roeping, riep veel verzet op bij voorgangers zoals I. Kievit, H. Visscher, A. de Redelijkheid en G. H. Kersten. Woelderink was voor hen een vijand van de ware bevinding. Woelderink sloeg aan het einde van zijn leven door en zag achter de Dordtse leer van de verkiezing de onbewogen God van decreten opdoemen, een verborgen, dubbele God, in plaats van de levende God Die uit liefde het verlorene zoekt. Hij schroomde ook niet om zijns inziens scholastieke gedachtegangen in de belijdenisgeschriften te kritiseren."


Uitgave: 2000
Uitgeverij: Groen
Aantal pagina's: 704
Bindwijze: paperback


Bijzonderheden en staat van het boek:
– licht vouw kaft (achterkant)
– hoekje uit schutsblad verder net exemplaar (geen ezelsoren, onderstrepingen etc )

Verzenden:
– Pakketpost (DHL of Postnl)


Kijk ook eens bij mijn andere advertenties (theologie, psychologie en geschiedenis).
Eventuele verzendkosten zijn voor de koper.

Op zondag ontvangt u geen reactie van mij omdat ik dan een andere invulling van de dag heb.
Advertentienummer: m2283807565