Stilte: het museum van de poezie. 133 werelddichters€ 5,00
Abraham Joshua Heschel - God zoekt de mens
40sinds 5 jul. '25, 13:59
€ 7,50
Ophalen of Verzenden
Kenmerken
Beschrijving
Abraham Joshua Heschel is een van de belangrijkste joodse denkers van de 20ste eeuw. 'Een militante mysticus' zoals Time hem eens beschreef. 'God zoekt de mens' is het centrale boek binnen Heschels oeuvre.
De godsdienst, zegt Heschel, raakte niet in verval omdat hij weerlegd werd, maar omdat hij saai, benauwend, zouteloos werd. Wanneer geloof vervangen wordt door leer, aanbidding door regels, liefde door gewoonte, wanneer geloof alleen spreekt namens het gezag en niet met de stem van het mededogen, dan wordt zijn boodschap zinloos.
Godsdienst is een antwoord op de diepste vragen van de mens.
In 'God zoekt de mens' verricht Heschel een speurtocht naar vergeten vragen, filosofie als de kunst van het stellen van de juiste vragen. In zijn filosofie van het jodendom komen de essentiële vragen aan de orde en de antwoorden die het jodendom daarop te geven heeft.
Advertentienummer: m2285771791
Populaire zoektermen
Godsdienst en Theologiebrakel redelijke godsdienstgod leren kennen packermet jou en god verbondenredelijke godsdienstpartij theologie boekenabraham hellenbroekpartij theologie boeken25 eeuwen theologiewandelen met godabraham kuyperde weg van de mens bubertheologie van het nieuwe testamentouweneel godgezocht in Stalling en Weidegangfruit uitlekschaal in Antiek | Schalenboot nieuwkoop in Schoenencorolla 2002 in Toyotafischer ski 150 cm in Skiën en Langlaufenpauw lamp in Lampen | Tafellampenrollator ede in Verpleegmiddelendrunen in Antiek | Klokkenplaid rood ikea in Woonaccessoires | Plaids en Woondekenssun computer in Informatica en Computer