Kenmerken

Conditie
Nieuw

Beschrijving

Jean Louis Bernhardi (1811-1873)Een leketheoloog uit de school van Kohlbrugge en BilderdijkJean Louis Bernhardi ( 1811-1873) redigeerde van 1859-1873 een periodiekje De Zamenspraken. Het verscheen in een oplaag van ca. 20.000 exemplaren en werd Hervormden en Afgescheidenen tot in het buitenland gelezen.
Hij was vertegenwoordiger van het eenvoudige Oranjegezinde en gereformeerde volk en een uitgesproken voorstander van artikel 36 der Nederlandse Geloofsbelijdenis.
Zijn theologische opvattingen zijn sterk gestempeld door Kohlbrugge, zijn politieke door Bilderdiik. De door Bernhardi vertegenwoordigde politieke richting werd Groen van Prinsterer aangeduid als de ‘Utrechtse Datheenpartij‘.
Prof. dr. S. van der Linde noemt Berhardi een opmerkelijke pamflettist: ‘Door zijn ogen heen krijgen we de zeer bewogen 19de eeuw te zien, veel onmiddellijker en feller belicht dan dar in de plechtiger sprekende standaardwerken gebeurde. ‘
In dit boek wordt tevens de ontwikkeling in kerk, Staat en school getekend sinds de Franse revolutie tot aan de oprichting van de S.G.P. in 1918.
In een slothoofdstuk getracht op beknopte wijze de van deze partij re schetsen binnen het teneinde enige
vergelijking met de ‘Utrechtse Datheenpartij’ uit de vorige eeuw mogelijk te maken.
Over de auteur:
De auteur W. van der Zwaag is oud—directeur van de Ds. J. Fraanjeschool te Barneveld en secretaris van de Stichting Reformatorische Publikaties

NIEUW, VASTE PRIJS
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Nistelrode
2x bekeken
0x bewaard
Sinds 11 okt '25
Advertentienummer: m2321163825