Van Rapenburgerstraat naar Amerika 9789040076855

€ 8,00
Verzenden
00sinds 7 mar. '25, 07:53
Deel via
of

Kenmerken

AuteurRein van der Wiel
ConditieGelezen
Productnummer (ISBN)9789040076855
Jaar (oorspr.)2010

Beschrijving

BoekenBalie maakt van tweedehands jouw eerste keuze. Met een Trustscore van 4,8 (excellent) en 30 dagen retour garantie maken we dat iedere dag waar.

Titel: Van Rapenburgerstraat naar Amerika
Auteur: Rein van der Wiel
ISBN: 9789040076855
Conditie: Beetje gebruikt

Van Rapenburgerstraat naar Amerika. De levenstijd van diamantbewerker en kunstverzamelaar Andries van Wezel (1856-1921)

Rein van der Wiel


Andries van Wezel werd geboren in een arm Joods gezin in de Amsterdamse Rapenburg-buurt. Via zijn opleiding tot diamantbewerker kon hij opklimmen op de maatschappelijke ladder. Zijn belangstelling voor het opkomende socialisme bracht de diamantair aan het einde van de 19de eeuw in de kringen van de SDAP en van de vakbond ANDB. Naarmate hij ouder werd ontwikkelde hij een passie voor beeldende kunst. Hij ging vooral eigentijdse kunst verzamelen, zoals van de Tachtigers, en genoot van de persoonlijke contacten met kunstenaars. Bij zijn overlijden in 1921 vermaakte hij zijn hele collectie aan het Rijksmuseum. De omvang ervan besloeg destijds tien procent van de totale museumcollectie en bevindt zich nog steeds in het museum.

Andries van Wezel (1856-1921) is geen biografie in de strikte zin van het woord. Er zijn nauwelijks egodocumenten van deze belangrijke kunstverzamelaar bekend, daarom wordt hij in deze boeiende uitgave beschreven in het licht van zijn tijd.


Waarom je bij BoekenBalie moet zijn voor al je tweedehands boeken:

  • Bestel je voor 15:00 uur? Dan vliegt het dezelfde dag nog jouw kant op!
  • Meer dan 400.000 tweedehands boeken om uit te kiezen
  • We checken alle boeken eigenhandig
  • Vanaf 40 euro of bij 4 boeken is de verzending op onze rekening
  • 30 dagen retourgarantie
Advertentienummer: a1511487624