Praag 1900 9789040093890

€ 10,90
Verzenden
10sinds 16 apr. '25, 07:52
Deel via
of

Kenmerken

Auteur
ConditieGelezen
Productnummer (ISBN)9789040093890
Jaar (oorspr.)2002

Beschrijving

BoekenBalie maakt van tweedehands jouw eerste keuze. Met een Trustscore van 4,8 (excellent) en 30 dagen retour garantie maken we dat iedere dag waar.

Titel: Praag 1900
ISBN: 9789040093890
Conditie: Beetje gebruikt

Rond 1900 ontwikkelde zich in de Praagse kunst een eigenzinnige decoratieve vormentaal die zowel beïnvloed was door de Parijse Art Nouveau als door de Weense Secession.
In de beeldende kunst voerden aanvankelijk de poëtische symbolisten de boventoon. Hun sensuele schilderijen en sculpturen legden innerlijke gevoelens bloot en waren vaak gebaseerd op thema's uit de poëzie. Andere, expressievere kunstenaars gingen nog een stap verder: zij stellen de gekwelde mens op de voorgrond en zelfs het macabere werd niet geschuwd. De toegepaste kunst uit die periode, waaronder het beroemde Boheemse glas, laat zien hoe de uitbundige, bloemrijke motieven langzaam veranderen in geometrische, bijna abstracte patronen.
Dit is het eerste Nederlandstalige boek over Praag rond 1900. Het voorziet in een leemte; alle facetten van de kunst uit die tijd komen aan bod; van schilderijen tot sieraden, van boekillustraties tot sculpturen, en van fotografie tot interieurarchitectuur. Honderden illustraties, voorzien van een verhelderend bijschrift, voeren de lezer mee in de fascinerende wereld van het Praagse fin de siècle.

Waarom je bij BoekenBalie moet zijn voor al je tweedehands boeken:

  • Bestel je voor 15:00 uur? Dan vliegt het dezelfde dag nog jouw kant op!
  • Meer dan 400.000 tweedehands boeken om uit te kiezen
  • We checken alle boeken eigenhandig
  • Vanaf 40 euro of bij 4 boeken is de verzending op onze rekening
  • 30 dagen retourgarantie
Advertentienummer: a1512825074