The Forbidden Empire 9789061537151 L. Tuymans

€ 52,65
Verzenden
60sinds 30 apr. '25, 07:50
Deel via
of

Kenmerken

AuteurL. Tuymans
ConditieZo goed als nieuw
Productnummer (ISBN)9789061537151
Jaar (oorspr.)2007

Beschrijving

BoekenBalie maakt van tweedehands jouw eerste keuze. Met een Trustscore van 4,8 (excellent) en 30 dagen retour garantie maken we dat iedere dag waar.

Titel: The Forbidden Empire
Auteur: L. Tuymans
ISBN: 9789061537151
Conditie: Als nieuw

Hoe geven de kunstenaars beweging weer? Hoe gaan ze om met afstand en detail? Met schaal en diepte? Wat is het belang van het verhalende element? Van kalligrafie en iconografie? Hoe zit het met de weergave van schaduw, van naakt? Twee continenten, vijf eeuwen kunst, bekeken op twee manieren van beelddenken.

Luc Tuymans, de internationaal gerenommeerde Belgische kunstenaar, en Yu Hui, de curator van het Palace Museum in de Verboden Stad in Beijing, brengen een dialoog op gang tussen kunst uit de Zuidelijke Nederlanden en kunst uit China. Tekeningen en schilderijen van onder anderen Van Eyck, Brueghel, Rubens, Van Dyck, Jordaens, Ensor, Mellery, Spilliaert en Magritte gaan een verhelderende confrontatie aan met werken op papier en zijde uit de Ming- en Qingdynastie en het begin van de Chinese Republiek. Ter verbreding van de context zijn ook verluchte handschriften, boekdrukwerken, drukken en cartografie opgenomen.
Het Verboden Rijk reactiveert de oude meesters en brengt niet alleen ons roemrijk én berucht verleden tot leven, maar slaat ook een brug naar de hedendaagse kunst.


Waarom je bij BoekenBalie moet zijn voor al je tweedehands boeken:

  • Bestel je voor 15:00 uur? Dan vliegt het dezelfde dag nog jouw kant op!
  • Meer dan 400.000 tweedehands boeken om uit te kiezen
  • We checken alle boeken eigenhandig
  • Vanaf 40 euro of bij 4 boeken is de verzending op onze rekening
  • 30 dagen retourgarantie
Advertentienummer: a1513187639