Rijkdom der eenvoud Albert Neuhuys 1844-1944

Gereserveerd
Ophalen of Verzenden
691sinds 16 feb. '25, 15:05
Deel via
of

Kenmerken

OnderwerpSchilder- en Tekenkunst
Jaar (oorspr.)1987

Beschrijving

Rijkdom der eenvoud Albert Neuhuys 1844-1944


Dit boek toont 85 werken van Albert Neuhuys (1844-1914) in het particulier bezit van de schrijver met de bedoeling een aanvullend beeld te geven van deze schilder die nogal wat invloed heeft gehad op de Haagse en Larense School, hoewel hij niet tot de allergrootsten behoort.Ook wordt in de vijf en een halve bladzij tekst voorzichtig aangegeven dat deze schilderijen, aquarellen en tekeningen te koop zijn. De schrijver specialiseert zich tenslotte in oude kunst. 


Dan volgen de afbeeldingen waarvan 24 in kleur en 60 zwart/wit met vermelding van titel, formaat, soort werk en hoe gemerkt. Als laatste volgt een curriculum vitae van de schilder. Het standaardwerk over A. Neuhuys is in 1914 geschreven door Dr. W. Martin en hij wordt beknopt maar diepgaand behandeld in 'De Haagse School' van Dr. Jos de Gruyter (86-06-185). Dit boek is een aardige aanvulling op deze werken, maar zeer oppervlakkig en veel meer een plaatjesboek. 


Geschikt voor musea en voor de in A. Neuhuys geïnteresseerde kunstliefhebber.






Titel: Rijkdom der eenvoud Albert Neuhuys 1844-1944
Auteur: Jacques van Rijn
uitgeverij: Van Spijk Art Projects 1987
Hardcover 
Meertalig Nederlands, Engels & Duits
ISBN 9789062161331 
Omvang 156 pagina's
Formaat 26 x 26 cm
Wat beschadigingen aan de rug


Bieden
Excl. verzendkosten (4,95 euro met track & trace)




Kijk ook eens bij mijn andere kunstboeken met o.a. Alma-Tadema, Bonnard, Co Westerik, Ferdinand Hodler, Franz de Haas Teichen, Breitner, André Dieteren, Herman Gordijn, Horst Janssen, Harrie Lips, Ilja Repin, Isaac Israels, Lovis Corinth, Lucian Freud, Rik Wouters, Jan Sluijters, J.C. Schotel, Sierk Schröder, Valentin Serov, Vuillard, Walther van Oel, Will Eggen en Willem Hofker.
Advertentienummer: m2235960472