Dageraad van de moderne kunst Leiden en omgeving 1890-1940

€ 15,00
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
310sinds 22 mar. '25, 16:40
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGelezen
OnderwerpSchilder- en Tekenkunst

Beschrijving

Auteurs Doris Wintgens Hötte en Ankie de Jongh-Vermeulen. Groot boek, 25x31x3 cm. 336 blz.
foto 1 en 2 met (iets sleets) stofomslag.
De moderne kunst gloort aan de horizon. Een nieuwe stijl breekt door vanuit een atelier in Leiden. Nieuwe visies en visioenen krijgen gestalte. In de periode van de eeuwwisseling tot aan de tweede wereldoorlog zoeken kunstenaars, vormgevers en architecten naar nieuwe uitdrukkingsvormen, terwijl tegelijkertijd traditionele denkbeelden doorwerken. De uiteenlopende opvattingen, hun vele schakeringen en wisselwerkingen worden bezien vanuit één stad waar de kunstenaars elkaar ontmoetten of juist ontliepen in dit boek bij elkaar gebracht.
Een uitgebreid onderzoek ging hieraan vooraf. Vele werken van bekende, maar ook van in de tussentijd vergeten kunstenaars zijn boven water gehaald: schilderijen, beelden, zilver, textilia (weefwerk en batiks), meubels en niet te vergeten de architectuurstrijd naar aanleiding van de spectaculaire brand van het stadhuis in 1929.
Het boek geeft een samenhangend beeld van de kunst en cultuur in Leiden en omgeving. Door de aanwezigheid van verrassend vele toonaangevende kunstenaars is het beeld representatief voor wat zich in die jaren in Nederland afspeelt.
Uitg. Research voor Beleid Holding.
Advertentienummer: m2248742381