PÉPÉ GRÉGOIRE Beeldhouwkunst

€ 19,00
Verzenden
10sinds 24 mei. '25, 14:09
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
OnderwerpBeeldhouwkunst

Beschrijving

PÉPÉ GRÉGOIRE Beeldhouwkunst

Pierre Paul "Pépé" Grégoire  (Teteringen, 3 november 1950) is een Nederlandse beeldhouwer. Paul “Pépé” Grégoire werd geboren in een kunstenaarsfamilie. Zijn grootvader Jan was schilder, zijn vader Paul beeldhouwer en professor aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, waar Pépé zijn opleiding volgde.

Pépé Grégoire maakt beelden die een universele uitdrukking zijn van fundamentele waarden en gevoelens die mensen met elkaar delen: omhelzing, tederheid. Het is niet een op zichzelf staand verhaal dat hij vertelt, een gebeurtenis die in brons wordt uitgebeeld. Pépé Grégoire vat in een beeld samen wat alle mensen gemeen hebben. Door zo te werken maakt hij abstracties concreet. De beelden zijn compact, er is nooit een teveel aan details en in hun presentatie zijn ze monumentaal.

Vooral de ledematen spelen een spel van ontmoeting. Maar ze komen niet altijd tot een ontmoeting. Het verlangen is altijd aanwezig. Soms zijn hand of voet voor elkaar onbereikbaar. Ook in meer abstracte vorm speelt Grégoire met deze fundamentele emoties. Steeds opnieuw schept de kunstenaar een beeld om het uiteindelijke kunstwerk te maken.

Grégoire ontving diverse kunstprijzen en maakt monumentale werken voor de openbare ruimte in binnen-en buitenland.

Daarnaast maakte hij in opdracht brons portretten van onder andere koningin Beatrix, schrijver August Willemsen, acteur Guus Hermus en theaterproducent Joop van de Ende. 

Recentelijk nog had Pépé Grégoire een beeldententoonstelling in de tuin van Singer Laren

Kijk ook ns bij mijn andere advertenties om verzendkosten te besparen
Advertentienummer: m2271492351