Het kunstmatig landschap: hedendaagse architectuur

Bieden
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
40sinds 24 mei. '25, 18:54
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
OnderwerpSchilder- en Tekenkunst
Jaar (oorspr.)2000
AuteurHans Ibelings

Beschrijving

Het kunstmatig landschap

Hedendaagse architectuur, stedenbouw en landschapsarchitectuur in Nederland.

Ongelezen - als nieuw

Omschrijving De laatste jaren maakt de Nederlandse architectonische cultuur internationaal furore. Een groot aantal opmerkelijke nieuwe bouwwerken en projecten illustreert de huidige bloei van de Nederlandse architectuur, stedenbouw en landschapsarchitectuur. Deze publicatie toont de resultaten van deze Nederlandse golf die opkwam in de tweede helft van de jaren negentig en traceert de achtergronden van dit succes. Het is een overzicht van wat er gaande is in Nederland aan het eind van de twintigste eeuw en een poging om hiervoor gemeenschappelijke noemers te vinden.

Zelfs in een tijd van internationalisering en globalisering lijkt er nog altijd zoiets te bestaan als een Nederlands klimaat, een combinatie van een specifieke mentaliteit en gunstige, en in veel opzichten zelfs uitzonderlijke, omstandigheden. Zij scheppen de voorwaarden voor een ontwerpcultuur die als typisch Nederlands kan worden omschreven.

Behalve een weergave van de stand van zaken in de architectuur, geeft dit boek ook een overzicht van de Nederlandse architectuurkritiek. Naast een selectie van ontwerpen, uitgevoerde (bouw-)werken, ideeën, plannen en manifesten bevat het namelijk ook een keuze uit de belangrijkste teksten die de laatste jaren in binnen- en buitenland zijn verschenen over Nederlandse architectuur, stedenbouw en landschapsarchitectuur.
Advertentienummer: m2271616618