Kenmerken

Auteur
Jan Tomasowa
Conditie
Nieuw
Productnummer (ISBN)
9789463389327
Jaar (oorspr.)
2020

Beschrijving

Gratis verzending vanaf € 30,00 aan boeken! Onafhankelijke boekverkopers sinds 1970. Ophalen in onze boekhandel in Nijmegen of dezelfde dag verstuurd bij bestellingen van ma t/m vr voor 14.00 uur.


Kijk op Roelants.nl voor de actuele voorraad en levertijd!


Boekgegevens:
Titel: De Nachtvogels
Auteur: Jan Tomasowa
Uitgever: Aspekt B.V., Uitgeverij
Bindwijze: Paperback
ISBN: 9789463389327
Pagina's: 296
Taal: Nederlands
Conditie: Nieuw

Flaptekst

Als zoon van een Indische KNIL-officier leidde Ronald op Java en de Molukken een comfortabel en avontuurlijk leven. Op het Molukse eiland Ceram joeg hij overdag in de jungle met zijn vader op wilde dieren en ‘s avonds woonde hij de tjakale, krijgsdansen van de oerwoudbewoners de Alifuren bij. Op jonge leeftijd kwam hij achter het geheim van de verdwijning van zijn Indische moeder en de mysterieuze dood van zijn onbekende Hollandse opa. Langzaam maar zeker werd Ronald onontkoombaar met de verschrikkingen van de Tweede Oorlog geconfronteerd. Als matroos vocht hij in de Pacific tegen de Japanse marine. Zijn vader werkte als krijgsgevangene jarenlang aan de dodenspoorweg in Birma. Andere familieleden belandden in een Japanse interneringskamp op Java of verdwenen van de aardboden. Na de Japanse capitulatie vocht hij tegen de Indonesische guerrillastrijders. In Batavia werd hij verliefd op het door de oorlog getraumatiseerde Joodse meisje Hannah.Na de onafhankelijkheid van Indonesië vertrok Ronald met zijn echtgenote naar Nederland. Ronald’s echtgenote Hannah en zijn vriend en wapenbroeder Hans namen een verschrikkelijk besluit dat voorgoed het leven van Ronald zou beïnvloeden. Hij werd daarna verliefd op de voormalige verzetsleidster Mieke. Op oudere leeftijd nam hij afscheid van de zilverreiger die hij elke dag opzocht aan de oever van de Sloterplas in Amsterdam.Jan Tomasowa leidde een avontuurlijk leven. Hij werd tijdens de Japanse bezetting van Indië op Java geboren. Zijn vader diende bij het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger en verbleef tijdens de Tweede Wereldoorlog ruim 3 jaar in een Japans krijgsgevangenkamp. In 1951 vertrok het gezin Tomasowa naar Nederland waar het terecht kwam in het Molukse kamp “De Biezen” in Barneveld, hier groeide Jan op. In Nederland werkte hij als fabrieks- en havenarbeider, opbouwwerker, post-HBO docent en directeur van 2 bedrijven.


Direct afhalen?

Meteen lezen? Boeken op voorraad kun je direct afhalen in onze boekhandel in Nijmegen-centrum. Dan kun je ook lekker snuffelen in ons ruime aanbod literatuur, filosofie, geschiedenis en kunst. Of liever thuisbezorgd?

Voorradige boeken besteld van maandag t/m vrijdag voor 14.00 uur versturen we nog dezelfde dag. Verdere informatie over verzenden beschikbaar op de website.

Bekijk al onze boeken ook direct op Roelants.nl.



...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Nijmegen
2x bekeken
0x bewaard
Sinds 23 jun. '26
Advertentienummer: a1527732034