KORTING! Oeroeg & Transit - Hella S. Haasse

€ 1,00
Ophalen of Verzenden
221sinds 18 feb. '25, 19:26
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
HerkomstNederland
AuteurHella S. Haasse

Beschrijving

Titel: Oeroeg & Transit
Auteur: Hella S. Haasse
Paperback / tijdschrift-vorm
128 pagina's
In nette staat

Ik verkoop dit boek om geld in te zamelen voor School at Sea.
Zie ook mijn andere advertenties.
Bij aankoop vanaf 5 boeken krijgt u een kleine korting.

Oeroeg
'Oeroeg was mijn vriend.' Zo begint het beroemde prozadebuut van Hella S. Haasse, dat in 1948 als boekenweekgeschenk verscheen en inmiddels in el talen is veraald. Het is het aangrijpende verhaal van de vriendschap tussen een Indonesische jongen en de zoon van een Nederlandse administateur in het Nederlands-Indië van voor de Tweede Wereldoorlog. Geleidelijk groeien de twee jongens uit elkaar. Wanneer de ikfiguur, de Nederlandse jongen, na een studie in Delft terugkeert in het Indië dat nog net geen Indonesië is geworden, blijkt hun verwijdering te zijn uitgegroeid tot een kloof. Oeroeg heeft gekozen: voor zijn eigen volk en tegen de Nederlanders, dus ook tegen zijn vriend. Vertwijfeld vraag de ik zich af of hij voorgoed een vreemde zal zijn in het land van zijn geboorte.

Transit
Als Xenia, kortweg iks, na een zwerftoch door Europa in Amsterdam terugkomt is alles helemaal anders dan ze verwachtte.
De eerste grote schok krijgt ze al direct, nog op het stationsplein, als ze haar beste vriend Daan terugziet. Hij is er vreselijk aan toe, een zwerver geworden. Er is zelfs geen contact met hem mogelijk. Iks' vriendin Alma is spoorloos verdwenen. Wat moet ze nu, zonder vrienden, zonder een plaats om te slapen?
Met een gevonden sleutelbos kan ze een huis binnenkomen. In het enorme, ouderwetse pand heeft zich een oude, eenzame man verschanst. De erudiete en wat wereldvreemde Cluysman kan wel wat hulp gebruiken. Iks blijft en er ontstaat een eigenaardige verhouding tussen het jonge meisje en de oude man.
Advertentienummer: m2236817103