DE KONINGSROMANS van Louis Couperus

€ 8,00
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
90sinds 20 mei. '25, 10:27
Deel via
of

Kenmerken

ConditieNieuw
HerkomstNederland

Beschrijving

Aangeboden door CDJK

DE KONINGSROMANS
Louis Couperus

Aan het eind van de negentiende eeuw schreef Louis Couperus drie boeken: de romans Majesteit (1893), Wereldvrede (1895) en de korte novelle Hooge Troeven (1896).
Deze koningsromans spelen zich af in het fictieve keizerrijk Liparië.
Tijdens zijn leven waren de koningsromans Couperus' meest populaire, meest verkochte en meest vertaalde boeken.
In Couperus' tijd waren er twee houdingen ten opzichte van de monarchie: enerzijds de idealistische die in de vorst een verheven figuur zag met 'een gouden druppel bloed' in zijn aderen, die een voorbeeld was voor zijn volk, en anderzijds de anarchistisch-socialistische die het hele instituut zag als een anachronisme dat zo snel mogelijk moest verdwijnen.
Beide opvattingen komen in Couperus' koningsromans aan bod.
Zijn vorsten geloven in hun 'heilige' missie, maar keizer Othomar komt om het leven door een anarchistische aanslag. Hij wordt doodgeschoten tijdens een uitvoering van Verdi's opera Aïda.

Uitgave: Veen
Paperback, 443 pagina's
In nieuwstaat

Wordt verstuurd na ontvangst betaling

Korting als u meer dan één boek koopt
Zie al mijn advertenties
Advertentienummer: m2270086911