Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw

Beschrijving

Biesheuvel, J.M.A. - Vijftig

Vijftig verhalen van J.M.A. Biesheuvel door de schrijver zelf gekozen

Amsterdam, Areopagus, 1989, eerste druk

Gebonden, Zwart linnen. Titel in zilver op de rug. Met stofomslag en hardroze schutbladen
14 x 20,5 x 5,5 cm.
498 Bladzijden

ALS NIEUW

Ongetwijfeld de meest bijzondere verteller uit de naoorlogse Nederlandse literatuur is J.M.A. Biesheuvel, die vorig jaar overleed. De laatste jaren schreef hij niet veel meer maar nu, na zijn dood, is er een bundel verschenen met ongebundelde, deels na zijn dood opgedoken verhalen met de passende titel: Vroeger schreef ik.
Biesheuvel is bij uitstek een romantische schrijver, niet alleen omdat veel van zijn verhalen in hun wijze van vertellen doen denken aan die van negentiende-eeuwse grootheden, van Heine tot Dostojevski, maar ook omdat het hoofdingrediënt in zijn verhalen zijn fantasie is. Overigens hanteert Biesheuvel een wel heel bijzondere, enigszins verknipte definitie van de romanticus; in het verhaal Het heelal als zandkorrel beschrijft hij zichzelf als de dromer, die staat tegenover zijn vrouw, de praktische Eva, de trouwe muze in veel van zijn verhalen: ‘Ik denk dat een waarachtige kunstenaar een melancholische kunstenaar is. Onder een romanticus versta ik iemand die een ander zijn wil tracht op te leggen, iemand die ook alleen maar doet waar hij zelf zin in heeft. Hij is dictator over zijn eigen doen en laten. Hij is de machtswellusteling tegenover zichzelf en kwelt zich tot het uiterst.’ En even verderop beschrijft hij hoe hij, net als God, de grauwe leegte om zich heen probeert te ­vullen.

Jacob Martinus Arend (Maarten) Biesheuvel (Schiedam, 23 mei 1939 - Leiden, 30 juli 2020), auteursnaam J.M.A. Biesheuvel, was een Nederlandse schrijver. Hij debuteerde in 1972 met de verhalenbundel In de bovenkooi, waarmee hij onmiddellijk naam maakte.

Kosten van verzending ten laste van koper

NOTA BENE: ingepakt boek kan niet door de brievenbus. D Post rekent dan EURO 8,25 kosten van verzending. Het loont zeer de moeite en spaart zeer op de kosten om op meer dan één boek tegelijk te bieden. (België: € 9,50)
Verzenden via DHL is ook mogelijk

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Nijmegen
12x bekeken
0x bewaard
Sinds 22 dec '25
Advertentienummer: m2347573519