Hans de Jong - Weerboek

€ 3,00
Ophalen of Verzenden
90sinds 3 mei. '25, 14:31
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
Jaar (oorspr.)1986
AuteurHans de Jong

Beschrijving

Taal: Nederlands; Vlaams
Bindwijze: Softcover
Aantal pagina's: 128
ISBN: 90-6084-607-9

'Een wesp', is hij genoemd. Weerman Hans de Jong te Gorredijk, vooral bekend van de NCRV-radio en verschillende dagbladen. Die erenaam kwam van het KNMI in De Bilt. Dat zag De Jong op dat moment liever gaan dan komen. De rivaliteit in het weerkundige wereldje is groot. Maar de pionierende Fries, in eigen provincie mateloos populair, zette door. Met zijn vriendelijke verteltrant won hij het vertrouwen van een groot publiek. Hans de Jong weet dat het weerbericht meer is dan een gortdroge opsomming van temperaturen en wolkenvelden. Daarom doorspekt hij zijn praatjes met rijmpjes uit de volksweerkunde en met krasse voorvallen uit de natuur.
Dit vlot geschreven en rijk geïllustreerde boek toont die brede, gevarieerde aanpak. Het is een leesboek, een kijkboek, een doeboek en een handboek ineen, dat Hans de Jong - inmiddels 65 - tekent als mens, als man achter de weerman. Het weer zelf is evenwel de hoofdschotel. Dat weer, dé vaste partner van de mens, blijft hem boeien.
Met het KNMI gaat het inmiddels beter. Hans de Jong is 'een vlinder' geworden, verluidt het in De Bilt. Of, zoals een voormalig topman van het weerinstituut eens tegen de Friese weerman zei: 'Als ik het weer wil weten, lees ik eerst jouw rubriek in Trouw.'

Verzendkosten zijn voor de koper!

Kijk ook eens bij mijn andere advertenties voor nog meer leuke boeken!
Advertentienummer: m2263980735