Ich war doktor Mengeles Assistent - Miklos Nyiszli

€ 7,00
Ophalen of Verzenden
70sinds 10 mei. '25, 19:32
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
OnderwerpOverige onderwerpen
PeriodeTweede Wereldoorlog
Jaar (oorspr.)2004
AuteurMiklos Nyiszli

Beschrijving

Zie ook mijn overige advertenties en stel uw eigen pakket samen.
Ich war Doktor Mengeles Assistent - Miklos Nyiszli
213 blz + foto's, softcover, prima staat !
Duitstalig

Ik, ondergetekende, dr. Miklos Nyiszli, arts en voormalig gevangene in een Duits concentratiekamp, verklaar hierbij dat dit boek dat de donkerste dagen uit de geschiedenis van de mensheid beschrijft, door mij is opgetekend in volledige overeenstemming met de werkelijkheid en zonder de minste overdrijving, in mijn hoedanigheid als ooggetuige en onvrijwillig deelnemer aan het werk in de crematoria van Auschwitz waarin miljoenen vaders, moeders en kinderen zijn verdwenen.
Als hoofdarts van de crematoria van Auschwitz maakte ik talrijke lijkschouwingsrapporten en forensisch-medische rapporten op, die ik met mijn eigen kampnummer ondertekende. Ik verstuurde deze documenten, mede ondertekend door mijn superieur dr. Mengele, per post naar een afdeling van het Institut für Rassenbiologische und Anthropologische Forschungen in Berlin-Dahlem, een van de meest vooraanstaande medische instituten van het Derde Rijk. Het moet nog mogelijk zijn om deze documenten in de archieven van dit onderzoeksinstituut terug te vinden.
Ik beoog met het schrijven van dit boek geen literair succes. Toen ik deze afschuwelijke gebeurtenissen meemaakte – en ze gaan iedere voorstelling te boven – was ik geen schrijver maar arts. Ook nu ik hierover vertel, schrijf ik niet als verslaggever, maar als arts.
Advertentienummer: m2266852971