De dag van het einde 7 mei 1945 ( ondergang 3e Rijk, Wo2)

Bieden
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 4,25
10sinds 23 mei. '25, 21:37
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
OnderwerpAlgemeen
PeriodeTweede Wereldoorlog
Jaar (oorspr.)1995
AuteurTobias Brand

Beschrijving

Aangeboden :

Tobias Brand : De dag van het einde 

De laatste dag oorlog in Europa, 7 mei 1945, Wo2

Boek over de dramatische gebeurtenissen op 7 mei 1945, Hitler is dood, de Russen en de Amerikanen hebben de Elbe bereikt, Hitlers opvolger admiraal Donitz probeert nog zoveel mogelijk Duitse soldaten en burgers naar het westen te krijgen over de Elbe.

In Reims zet generaal Jodl zijn hantekening onder de onvoorwaardelijke capitualtie van Duitsland, Duitse ss eenheden gaan nog een schijngevecht aan met Amerikaanse troepen om zich daarna massaal over te geven, vanuit Kurland worden nog steeds soldaten, burgers en gevangenen over de Oostzee vervoerd naar het westen.

Taloze mensen sneuvelen nog op deze laatste dag of worden opgehangen als verraders door fanatieke nazi’s, vele plegen zelfmoord en zo word de laatste dag van de oorlog in Europa 1 van de bloedigste uit de oorlog.


Paperback utigave, voorzien van enkele kaarten, 320 blz. Uitgebracht in 1995.




Zie ook al mijn vele andere boeken over Wo2 op marktplaats.







Opsturen of afhalen van boek(en) is geen probleem.








Otto
Advertentienummer: m2271298022