Emerson Vermaat - Heinrich Himmler. en de cultus van dood

212sinds 25 jun. '25, 16:48
€ 10,00
Ophalen
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
OnderwerpAlgemeen
PeriodeTweede Wereldoorlog
AuteurEmerson Vermaat

Beschrijving

Heinrich Himmler, een van de grootste massamoordenaars aller tijden, was afkomstig uit een conservatief katholiek Beiers gezin. Later brak hij radicaal met de kerk.
Himmler en zijn SS waren verantwoordelijk voor de moord op 6 miljoen Joden. Daarover wisten de geallieerden tijdens de oorlog meer dan zij wilden toegeven. De Britten hadden de geheime communicatiecodes van de SS gebroken. Himmler was zeer betrokken bij wat er in Nederland en België gebeurde. Maar hij botste met NSB-leider Mussert en een aantal Vlaamse collaborateurs. Anders dan Himmler wilden zij niet dat Nederland en Vlaanderen helemaal werden ingelijfd bij het Duitse Rijk. Een minder bekend aspect van de ‘Reichsführer-SS’ was diens fascinatie voor oosterse religies en de islam. Ook de astrologie en het occultisme spraken hem aan. Wat Himmler in de islam bewonderde was de doodsverachting waarmee sommige moslims ten strijde trekken om als ‘martelaren’ te sterven. Zijn beste vriend was Haj Amin Al-Husseini, de grootmoefti van Jeruzalem.
Tegen het eind van de oorlog probeerde Himmler bij de geallieerden in een goed blaadje te komen. Hij ontmoette in het diepste geheim zelfs een vertegenwoordiger van het Joods Wereldcongres.

Verzenden is mogelijk, vraag naar de mogelijkheden. HuibHistoryBooks.
Advertentienummer: m2282704291