Kenmerken

OnderwerpLandmacht
PeriodeTweede Wereldoorlog
AuteurE.H. Brongers

Beschrijving

Dat er in mei 1940 behalve op de Grebbelinie ook op andere plaatsen hevig is gevochten, is bij velen onbe kend. Weinigen weten van de drieste ultvallen waarmee de huzaren zich bij Achterveld en Voorthuizen op de over machtige vijand stortten en van de vergeetse en verliesrijke Duitse acties ten westn van Ede.
Uit Duitse documentatie bleek, dat de grootste en meest massale aanval die de verdedigingslinie te verduren kreeg, bij Scherpenzeel vastliep in het Nederlandse vuur.
Dit boek behelst de volledige geschiedenis van de strijd om de Grebbelinie met de daaraan voorafgaande gevechten. Talrijke Duitse gevechtsmeldingen en rapporten zijn erin verwerkt. Daarnaast is gebruik gemaakt van ooggetuigenverklaringen
Gelllustreerd met 12 kaarten en 29 foto's.
EAN 9789060453186


Conditie   Goed
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Advertentienummer: m2286291057430sinds 6 jul. '25, 19:37