Kenmerken

Conditie
Gelezen
Periode
Tweede Wereldoorlog
Auteur
Max Catto

Beschrijving

Murphy's oorlog - Max Catto

Murphy is een wees die het nooit goed heeft kunnen verkroppen dat zijn moeder hem kort na zijn geboorte ongefrankeerd op het postkantoor achterliet.

Hij is opgegroeid in weeshuizen, heeft de gekste baantjes gehad, zoals het rondvliegen van een Australische bush-dokter.

Hij is onder-officier op een Engels oorlogsschip, dat in konvooi vaart.

Murphy is echter meer geïnteresseerd in de vrouwtjes dan in de oorlog.

Op het ogenblik waarop zijn schip en een hospitaalschip getorpedeerd worden door een Duitse U-boot, begint Murphy's privé-oorlog.

Zijn lauwheid maakt plaats voor een alles veterende haat en meedogenloos jaagt hij op de Duitse onderzeeër, die zich verscholen heeft in de monding van een grote tropische rivier.

Eerst met een kano, maar de rivier is zo onmetelijk groot en de kreken ontelbaar.

Dan vindt hij op het wrak van zijn schip een oud vliegtuig, dat nog bijna intact is.

Aan het vliegtuig bevestigt hij een dieptebom.

Onder zich ziet hij de olievlek van de U-boot...

Zijn tegenstanders zijn een Duitse kapitein, die de oorlog meer dan beu is, en een fanatieke nazi voor wie Hitler nog steeds een godheid is..

De menselijke conflicten in het Geallieerde konvooi en in de Duitse onderzeeboot, de voortdurende bedreiging door de vijand en het geheimzinnige oerwouddecor zorgen voor een nooit verslappende spanning.

Harde kaft met stofomslag - 264 pag - ( 493 gram - 2,9 cm dik ) - A.W. Sijthoff Leiden

In goede staat
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Emmen
24x bekeken
0x bewaard
Sinds 13 sep '25
Advertentienummer: m2310945039