Kenmerken

Conditie
Gelezen
Onderwerp
Overige onderwerpen
Periode
Tweede Wereldoorlog
Jaar (oorspr.)
1959
Auteur
Hans Hellmut Kirst

Beschrijving

Oude editie van 08/15 door Hans Hellmut Kirst.
De kaft is beschadigd, maar het boek is nog steeds leesbaar. Het boek behandelt thema's rondom de Tweede Wereldoorlog.
Samenvatting
08.15 is het codewoord voor het oude Duitse legerpistool, waarvan iedereen de overtuiging had, dat het vervangen moest worden, maar dat niet vervangen werd. 08.15 is de soldatenuitdrukking geworden voor iets, dat niet deugt en toch blijft voortbestaan. Deze soldatentrilogie beschrijft op fascinerende wijze, met waarheidsliefde en intensiteit, de verschrikkingen van de oorlog.
Bevat de volgende delen:
1. De Kazerne - In De kazerne wordt de lezer geconfronteerd met de wederwaardigheden in een Duits legerkamp, vlak voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog. Hier heerst nog de geest van het Pruisische militarisme: 'Befehl ist Befehl'.
2. De Oorlog - In De oorlog wordt grondig afgerekend met de mythen die er nog over de oorlog bestaan. In de dramatische gebeurtenissen van een week geeft Kirst een beeld van het front, van de groeiende onrust die voorafgaat aan een groot offensief.
3. Het Einde - In Het einde mogen de soldaten het uniform weer uittrekken. De laatste etappe is beëindigd, de strijd is gestreden, maar de chaos van de ineenstorting te groot.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Hoevelaken
24x bekeken
0x bewaard
Sinds 18 sep '25
Advertentienummer: m2312811118