Marian Husken - Harry Lensink - De Dodenlijst

€ 5,00
Ophalen of Verzenden
20sinds 5 mei. '25, 10:18
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
Jaar (oorspr.)2009
AuteurMarian Husken

Beschrijving

Paperback in staat van nieuw

Marian Husken - Harry Lensink - De Dodenlijst

`Laat ze elkaar maar afmaken', klonk het lange tijd cynisch na iedere liquidatie. Tot frustratie van de Nederlandse opsporingsdiensten die zelden tot nooit een huurmoord oplosten. Maar nu, in het recente proces tegen vermeende hitmen en hun opdrachtgevers, claimt het Openbaar Ministerie succes.

Met kroongetuige Peter la Serpe heeft het OM een ogenschijnlijk sterke troef in handen. Hij verklaart onder meer over de moorden op hasjhandelaar Kees Houtman, voetbalmecenas Nedim Imac en kroegbaas Thomas van der Bijl. La Serpe noemt daarbij namen uit alle geledingen van de onderwereld: van opdrachtgevers als Dino S., via `moordmakelaars als Fred R., tot wapenleveranciers als Sjaak B. Grote en kleine jongens, volgens de kroongetuige allen bekend met de mores van het betaald doden.
Met Peter la Serpe begeeft justitie zich op glad ijs, want de getuige is zelf ook moordverdachte. Hoe betrouwbaar zijn z'n woorden? Welke rol speelde hijzelf? Wat zijn z'n belangen? Houdt het verhaal van de voormalig drank- en drugsverslaafde stand voor de rechter?
De advocaten ruiken bloed en zien, onvolkomenheden en zelfs flagrante leugens in zijn vele verklaringen.
Vrij Nederland-journalisten Marian Husken en Harry Lensink spraken met betrokkenen, lazen het metersdikke dossier en fileerden de woorden van de kroongetuige. In De dodenlijst zetten ze de hoofdrolspelers - verdachten, slachtoffers, getuigen, vriendinnen, raadslieden, aanklagers en rechters - op een rij. Het resultaat is een handzaam Wie is wie? bij een moordproces zonder precedent.

Uitg. Balans
ISBN 978-9460 030239
227 pagina's
2009
360 gram

kijk ook eens naar mijn andere advertenties
afhalenaan de deur mogelijk
verzenden PostNL 4,25
Advertentienummer: m2264674424