Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Jaar (oorspr.)
1979
Auteur
Phyllis Chesler

Beschrijving

Boek in nieuwstaat - 292 pag.
In het kort over Chesler's visie op mannen:

  • Focus op mannelijke relaties:

Ze onderzoekt de relaties tussen vaders en zonen en broers, en hoe deze beïnvloed worden door patriarchale structuren.
  • Culturele en psychologische aspecten:

Chesler analyseert de mannelijke psyche door middel van kunst, mythologie, en de emoties die mannen ervaren, zoals angst en agressie.
  • Kritiek op patriarchaliteit:

Het boek is een feministische kritiek op het patriarchaat, en onderzoekt de mannelijke destructiviteit binnen culturele en sociale contexten.
  • Nuance en complexiteit:

Hoewel het boek soms als een generaliserende uitspraak over alle mannen werd gezien, beschreef een recensent het juist als een werk dat mannen "drie-dimensioneler" maakt.
  • Empathie en inzicht:

De feministische auteur probeert de lezer, zowel mannen als vrouwen, te verrijken met nieuwe instrumenten voor zelfreflectie en begrip van mannelijkheid.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Maasbracht
5x bekeken
0x bewaard
Sinds 8 okt '25
Advertentienummer: m2319893720