De kunst van het vrije(n (Dik Brummel)

Bieden
Verzenden
2388sinds 15 jun. '24, 16:33
Deel via
of

Kenmerken

Jaar (oorspr.)2007
Productnummer (ISBN)9789060500941
ConditieGelezen
AuteurDik Brummel

Beschrijving

De kunst van het vrije(n (Dik Brummel)

 

 

Andere voorlichting over liefde

 

Voor iedereen van 14 tot 40. Een boek vol praktische informatie over vrijen en alles daaromheen, van geslachtsorganen tot maagdelijkheid, menstruatie schaamte, jaloezie, veilig vrijen, soa en vrije liefde, en nog veel meer. Helder en sympathiek geschreven, zonder blad voor de mond en zonder opgeheven vinger.



Waar komt schaamte vandaan? Op dit soort vragen staan in dit boek duidelijke antwoorden. Je vindt hier alles over opwinding en orgasme, de geslachtsorganen, pijn bij het vrijen, het voorkomen van zwangerschap, soa en vele andere zaken die met de liefde te maken hebben. Je hoort vaak zeggen dat de liefde een mysterie is of dat er geen zinnig woord over te zeggen valt omdat iedereen er verschillend over denkt. Maar dat is onjuist. Het is heel goed met het verstand te begrijpen welke emoties we ervaren als we "Ik hou van jou" zeggen. Maar er is nog meer. De kleur van onze huid, de afmeting van onze neus, ons karakter, al onze minder leuke eigenschappen komen voort uit het feit dat onze moeder geslachtsgemeenschap had en bevrucht werd. En haar moeder voor haar, en haar moeder voor haar, enzovoort tot aan het allereerste begin. De hele evolutie van soorten, waaronder de mens, is bepaald door de seksuele voortplanting en alles wat daarmee samenhangt. Maar de toekomst hoeft niet hetzelfde te zijn als het verleden. Je kunt anders leren omgaan met vrijen en vrijheid, liefde en seks, mens en voortplanting, en de toekomst in je eigen hand nemen.

 

Dit boek heeft als ondertitel: 'Andere voorlichting over de liefde'. En dat klopt wel. Het ziet eruit als een vrij ouderwets voorlichtingsboekje, met vrijwel geen plaatjes - alleen wat tekeningen in kleur van de geslachtsorganen. Maar de tekst is 'anders'. Het boek begint en eindigt met de evolutie van de mens door de eeuwen heen, en de rol die seksuele voortplanting en het vrouwelijke daarin spelen. Daartussenin staan hoofdstukken over de geslachtsorganen, opwinding en klaarkomen, het voorkomen van zwangerschap en soa's. Met duidelijke informatie. Maar ook zijn er hoofdstukken over 'Meisje of jongen?', liefde, verliefdheid, schaamte, maagdelijkheid, jaloezie en de slechte naam die seks heeft. In eenvoudige bewoordingen komen zo allerlei zaken langs waar jongeren mee te maken krijgen als ze de liefde (en seks) leren kennen. Het boek pleit voor verdere 'seksuele hervorming', weg van het keurslijf van voortplanting, huwelijk en gezin. Dik Brummel werkt bij de NVSH en schreef verschillende voorlichtingsboeken en veel artikelen over seks. Het boek bevat enkele verwijzingen naar websites, een literatuurlijst en een register. Vanaf ca. 14 jaar.

 

Paperback, 114 pag., register

Uitg. NVSH, 2007

ISBN 9789060500941

 

 

· Alleen verzenden, niet ophalen

· Op biedingen die te laag zijn wordt niet gereageerd

· Op biedingen die acceptabel zijn wordt snel gereageerd

· Boeken worden na ontvangst van betaling meteen verstuurd

Advertentienummer: a1502743346