Henk de Velde – Een krijger onderweg naar huis

€ 5,00
Ophalen of Verzenden
60sinds 5 mei. '25, 20:39
Deel via
of

Kenmerken

ConditieZo goed als nieuw
AuteurHenk de Velde

Beschrijving

In 2007 vertrok Henk de Velde uit Nederland. Het eerste deel van deze reis zonder einde verscheen onder de titel Nergens is ook ergens.


In dit tweede deel, Een krijger onderweg naar huis, wordt Australië aangedaan. Vandaar vervolgt Henk de Velde de reis via the happy islands van Papoea-Nieuw-Guinea naar de paradijzen van Micronesië. Hier werd hij ingehaald als ppalu, navigator en hem werd een permanente plek in hun samenleving geboden. Hier kun je leven zonder geld en daar waar je heen gaat ga je dood zonder geld, zei Chiel Teo tegen hem bij zijn vertrek. Hij laat het paradijs achter zich en zeilt via Guam naar Japan. In deze andere cultuur besluit hij dat de reis zonder einde een doel moet hebben. Mede door het gemis van zijn zoon besluit hij terug te zeilen naar Nederland. Dat doet hij niet rechtstreeks. Om zijn ziel niet te verliezen trekt hij naar de Beringzee. Via de Aleoeiten en Alaska arriveert hij in Brits Columbia (Canada). In de winterse kou en op een modderstrand moet hij zijn boot repareren na een aanvaring met een dikke boomstam. Als zijn moeder overlijdt krijgt hij steun van de makah-indianen van Neah Bay. Hij vaart door het Panamakanaal en in de nazomer van 2011 komt hij terug in Nederland.

Maar of de reis voorbij is, is maar de vraag. Een gedoemd zwerver zet je niet in een huis van steen. Henk de Velde is een observator en hij filosofeert tussen de regels door. De wereld is zijn werkterrein. Deel drie, De omweg, verschijnt in 2012.


Paperback, 2011.
Het boek is nooit gelezen en verkeert nog in nette staat.
Vraagprijs: € 5,00
Eventuele verzendkosten (vanaf € 3,70) voor rekening koper.


Kijk ook eens bij mijn andere advertenties, en bespaar mogelijk op verzendkosten. Ik heb onder andere nog meer reisverhalen in de aanbieding!
Advertentienummer: m2265001800