Kenmerken

Auteur
Willem Frederik Hermans
Conditie
Gelezen
Productnummer (ISBN)
9789023436652
Jaar (oorspr.)
1997

Beschrijving

BoekenBalie maakt van tweedehands jouw eerste keuze. Met een Trustscore van 4,8 (excellent) en 30 dagen retour garantie maken we dat iedere dag waar.

Bestel direct op onze website!

Titel: Nooit meer slapen / De Bezige Bij Kapitaal
Auteur: Willem Frederik Hermans
ISBN: 9789023436652
Conditie: Echt gebruikt

"Nooit meer slapen" is een roman geschreven door de Nederlandse auteur Willem Frederik Hermans, gepubliceerd in 1966. Het verhaal volgt de jonge geoloog Alfred Issendorf, die naar Noorwegen reist om onderzoek te doen naar de geologie van het land. De roman is een diepgaande verkenning van de thema's existentie, de zin van het leven en de menselijke conditie.

Alfred's reis is niet alleen een fysieke zoektocht naar mineralen en gesteenten, maar ook een innerlijke zoektocht naar betekenis en identiteit. Terwijl hij zich door de ruige Noorse natuur beweegt, wordt hij geconfronteerd met zijn eigen angsten, twijfels en de absurditeit van het bestaan. De natuur speelt een cruciale rol in het verhaal, waarbij de overweldigende schoonheid en de onverbiddelijke kracht van de omgeving de protagonist dwingt om na te denken over zijn plaats in de wereld.

Hermans' schrijfstijl is scherp en analytisch, met een sterke focus op de psychologische ontwikkeling van de hoofdpersoon. De roman is doordrenkt met existentialistische thema's, waarbij de protagonist worstelt met de vraag of er wel een doel of betekenis aan het leven te geven is. De titel "Nooit meer slapen" verwijst naar de constante staat van alertheid en de onmogelijkheid om te ontsnappen aan de realiteit van het leven.

Het boek is niet alleen een avontuur in de natuur, maar ook een diepgaande reflectie op de menselijke ervaring, de zoektocht naar kennis en de confrontatie met de dood. Hermans' meesterlijke proza en zijn vermogen om complexe ideeën toegankelijk te maken, maken "Nooit meer slapen" tot een belangrijk werk in de Nederlandse literatuur.

Deze omschrijving is met behulp van AI gegenereerd.

Waarom je bij BoekenBalie moet zijn voor al je tweedehands boeken:

  • Bestel je voor 15:00 uur? Dan vliegt het dezelfde dag nog jouw kant op!
  • Meer dan 400.000 tweedehands boeken om uit te kiezen
  • We checken alle boeken eigenhandig
  • Vanaf 40 euro of bij 4 boeken is de verzending op onze rekening
  • 30 dagen retourgarantie


...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Rotterdam
0x bekeken
0x bewaard
Sinds 7 nov '25
Advertentienummer: a1519868010