Kenmerken

Auteur
Ja'akov Adler
Conditie
Zo goed als nieuw
Productnummer (ISBN)
9789492818157
Jaar (oorspr.)
2022

Beschrijving

Boekverkopers sinds 1892. Ophalen in de winkel of dezelfde dag verstuurd bij bestellingen van ma t/m za voor 15.00 uur.

Boekgegevens
  • Titel: Toen het te gevaarlijk werd aan de Nieuwe Keizersgracht
  • Auteur: Ja'akov Adler
  • Jaar: 2022
  • ISBN: 9789492818157
  • Bindwijze: Paperback
  • Staat: Zo goed als nieuw
Omschrijving
Een liefde in het Joodse ziekenhuisWanneer Hitler in januari 1933 aan de macht komt, ziet de Joodse student Jacques Adler de bui hangen. Hij verlaat zijn geboortestad Neurenberg en vindt letterlijk het geluk in Amsterdam. Na een studie aan de universiteit wordt hij arts in het Joodse ziekenhuis en ontmoet daar de liefde van zijn leven in Beckel de Leeuw. De romantiek van Amsterdam wordt op 10 mei 1940 wreed verstoord. Er worden slachtoffers van een bominslag het ziekenhuis binnengebracht en wanhopige Joodse gezinnen die niet onder Hitler willen leven. In 1942 verdwijnt het Joodse leven uit Amsterdam; alleen het ziekenhuis is nog veilig maar voor hoe lang? Jacques en Beckel trouwen. Rabbijn Schuster leidt de dienst in de Grote Synagoge zonder familie of vrienden. Het bruidspaar sluipt daarna terug naar de Nieuwe Keizersgracht de bezetter een bord Joodsche Gracht had geplaatst. Van droefheid naar vreugdeNa de ontruiming van het Joodse psychiatrisch ziekenhuis ‘Het Apeldoornsche Bosch beseffen de Adlers dat ze moeten onderduiken. Met hulp van twee niet-joodse stagiaires lukt het. Hun eerste onderduikadres is een boerderij in Giethoorn. Het Poerimfeest begint dan net en daarom lezen ze die avond het Bijbelboek Esther dat dit keer een diepe indruk maakt. In Esther staat beschreven hoe het Joodse volk in het Perzische Rijk door Haman met uitroeiing werd bedreigd. Hun situatie in het Derde Rijk onder Hitler is vergelijkbaar. Maar het boek Esther geeft een ommekeer. ‘Van droefheid naar vreugd’ staat er letterlijk. Van zo’n ommekeer is in Giethoorn nog geen spoor te zien. Als Adler vele jaren later terugdenkt aan de gevaren in de twee jaren onderduik en zijn herinneringen verwerkt tot een boek, kiest hij als titel ‘Van droefheid naar vreugd’. Hij gebruikt dan niet langer Jacques als voornaam maar zijn Hebreeuwse geboortenaam Ja’akov.Geschiedenisboek en familieverhaal tegelijkAdler verweeft als een uitstekend waarnemer steeds het wereld­ gebeuren in zijn persoonlijke belevenissen. Zo ontstond een geschiedenisboek vanuit heel persoonlijk perspectief. Je voelt de hoop opgloeien bij goed nieuws en weer instorten als de Duitse legers successen boeken. Het familieverhaal van de Adlers blijft je boeien door alle wonderlijke en diep ontroerend gebeurtenissen vanaf de vlucht uit Neurenberg in 1933 tot de aankomst in Haifa in 1949.

Direct afhalen?
Meteen lezen? Boeken op voorraad kun je direct afhalen in onze winkels in Assen, Drachten, Groningen (A-kerkhof) of Leeuwarden. Dan kun je ook lekker snuffelen in onze ruime tweedehands afdelingen – elke dag komen er nieuwe titels bij. Niet tweedehands beschikbaar? Grote kans dat het boek nieuw in een van onze tien winkels ligt. Kom gerust langs!Of liever thuisbezorgd?
Tweedehands boeken besteld van maandag t/m zaterdag voor 15.00 uur versturen we nog dezelfde dag. Verdere informatie over verzenden beschikbaar op de website. 

Garantie
Alle tweedehands boeken zijn zorgvuldig door onze inkopers gecontroleerd en eventuele gebreken staan omschreven op de website. Wij staan voor kwaliteit en daarom beloven wij bij tweedehands boeken graag: gratis retourneren binnen 30 dagen.

Zelf je boeken verkopen
Zit je boekenkast vol of ga je verhuizen en kun je niet al je boeken meenemen? Verkoop je gelezen boeken bij Van der Velde Boeken. Zo gun je jouw boeken een tweede leven zonder dat je er zelf veel werk van hebt!

Waarom boeken verkopen aan Van der Velde Boeken:
  • Geen gedoe: je verkoopt je collectie boeken in één keer aan ons zonder het gedoe van online advertenties en ritjes naar het pakketpunt.
  • Duurzaam: je gunt jouw gelezen boeken een tweede leven.
  • Directe uitbetaling: je ontvangt direct geld voor de boeken die je aan ons verkoopt.

Contact
Neem gerust contact met ons op via de website. Voor meer informatie, kijk op vanderveldeboeken.nl/tweedehands
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
3x bekeken
0x bewaard
Sinds 29 nov '25
Advertentienummer: a1520532225