Kenmerken

Conditie
Nieuw

Beschrijving

VB Airsuspension: Ophogen laadvermogen camper

Steeds meer camperaars zijn zich bewust dat hun camper overbeladen is. Vaak wordt ons dan ook de vraag gesteld of het laadvermogen van de camper verhoogd kan worden.

Het antwoord is ja, in veel situaties kan dit met aanpassingen en een nieuwe keuring via het RDW. Dit laatste omdat het dan moet worden aangepast op het kenteken.

Door middel van het plaatsen van luchtvering kan het laadvermogen van uw camper verhoogd worden. Wij zijn erkend en installateur van VB airsuspension veersystemen.

Om het laadvermogen van uw camper officieel te verhogen, volgen we bij JMT een vast stappenplan.

Technische Aanpassing: Wij monteren de benodigde VB-Airsuspension systemen. Deze aanpassing is essentieel om aan te tonen dat het voertuig technisch geschikt is voor een hogere belasting.

Verklaring & Typeplaatje: Wij zorgen voor de juiste documentatie (zoals een verklaring van de fabrikant en een nieuw typeplaatje) die de nieuwe Technische Maximale Massa onderbouwt.

De Keuring: Hierna kunt u met uw camper een afspraak maken bij een RDW-keuringsstation. Hier wordt gecontroleerd of de aanpassingen correct zijn uitgevoerd.

Nieuw Kentekenbewijs: Na goedkeuring past de RDW de gegevens in het kentekenregister aan. U ontvangt een nieuw kentekenbewijs waarop het verhoogde laadvermogen officieel vermeld staat.

Veel gestelde vragen:


  • Ga ik meer houderschapsbelasting betalen? Nee
  • Moet ik een tachograaf? Nee
  • Moet ik dan voortaan 80km rijden als een vrachtauto? Nee
  • Veranderd mijn APK? Nee
  • Moet ik in Duitsland tol betalen als vrachtauto? Nee
  • Moet ik dan een C of C1 rijbewijs hebben? Ja
  • Moet ik dan een chauffeursdiploma en code 95 halen? Nee
  • Mag ik 10% overbeladen zijn? Nee
  • Mag ik met een B rijbewijs (auto) tot max. 3500kg? Ja

Let op!
Vanaf 1 juli 2025 is het toegestaan om met een rijbewijs B een camper te besturen met een gewicht van 4250kg incl. belading. Hier zitten wel de volgende voorwaarden aan:

Alleen als de auto niet volledig op benzine of diesel rijdt maar
bijvoorbeeld op LPG

Als u minstens 2 jaar een rijbewijs heeft.
U binnen Nederland rijdt
Als u zonder aanhanger rijdt.

Wilt u meer informatie of vrijblijvend een offerte aanvragen?
Neem dan contact met ons op of komt gerust langs bij ons in Wijchen. JMT campers. tel.nr. 0487-540095
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Wijchen
219x bekeken
4x bewaard
Sinds 23 mar '26
Advertentienummer: m2380511787