Philips P2000T SD-cartridge kit

4527sinds 21 mar. '25, 11:31
€ 59,95
Verzenden
Verzenden voor € 0,01
Deel via
of

Beschrijving

Philips P2000T SD-cartridge kit
Nieuw en verbeterd ontwerp!

Met deze combinatie van SLOT1 en SLOT2 cartridges kunt u eenvoudig en vooral razendsnel CAS (cassette) bestanden inladen vanaf een SD-kaartje op uw Philips P2000T. Tevens is de SLOT1 cartridge een 32xMULTIROM cartridge waarop een hele set aan oude P2000T cartridges ondergebracht is. Heeft u een P2000T met tenminste een 16KiB geheugenuitbreiding (32KiB in totaal), dan kunt u ook kopietjes van uw cassettebandjes wegschrijven naar de SD-kaart en bewaren op een moderne computer.

Hoe werkt het?

  • De SLOT1 cartridge (orange/zwart) bevat een assortiment aan applicaties die u eenvoudig kunt selecteren middels de DIP switch aan de bovenkant van de cartridge. Er staan 17 applicaties  en 9 spellen voorgeprogrammeerd (zie lijst hieronder).
  • De SLOT1 cartridge bevat een aangepaste BASICNL ROM (bank 4) waarbij tijdens het opstarten een applicatie geladen wordt waarmee een SD-kaartje via de SLOT2 cartridge (wit/zwart) uitgelezen kan worden. U kunt via een aantal eenvoudige commando's navigeren naar de gewenste folder en het gewenste CAS bestand uitkiezen en inladen. Tevens kunt u zelfgemaakte .PRG bestanden opstarten vanaf de SD-kaart.

Ondersteunde SD-kaartjes
Op dit moment worden alleen de SD-HC type SD-kaarten ondersteund die geformatteerd zijn in een FAT32 indeling met standaard clustergrootte. Een SD-kaartje inclusief een kopie van het volledige archief aan cassettebandjes wordt bij deze kit meegeleverd, dus u kunt er gelijk mee aan de start!

Wat zit er in dit pakket?

  • SLOT1 cartridge met een uitgebreide collectie aan ROMs, inclusief specifieke ROMs om firmware upgrades op de SLOT2 cartridge uit te voeren en om de SD-CARD LAUNCHER op de cartridge op te starten.
  • SLOT2 cartridge met SD-kaart slot en 4 LED-indicatoren.
  • Een 4Gb SD-HC kaartje met het voltallige archief aan CAS bestanden om in te laden.
  • Een kaartje met een overzicht van de applicaties op de SLOT1 cartridge en de bijbehorende DIP-switch instellingen.

SLOT1 Applicaties
  • BASIC NL (versie 1.1)
  • BASIC NL (versie 1.1.a2)
  • BASIC EN (versie 1.0)
  • JWS Basic
  • SD-CARD LAUNCHER (+BASIC)
  • SD-CARD Flasher
  • RAM expansie test
  • Maintenance Utility (van Philips)
  • Forth (programmeeromgeving)
  • Assembler 5.9 (Z80 assembler)
  • Zemon (versie 1.4; Z80 assembler)
  • Flexbase (versie 1.6; database)
  • Familiegeheugen (versie 4: digitaal huishoudboekje van Philips)
  • Tekstverwerker (versie 1)
  • Text 2000 (versie 3)
  • Texteditor DE (versie 2)
  • Word Processor (versie 2; opvolger van 'tekstverwerker')
  • Brick Wall
  • Doolhof
  • Fraxxon
  • Ghosthunt
  • Lazy Bug
  • Monkey Kong
  • Multipede
  • Space Fight
  • Tetris

Technische details van de cartridges
  • Beide cartridges hebben een custom 3d-geprinte omhuizing (multi-filament) en zijn gemaakt van PLA.
  • De printplaat is voorzien van onderdompelingsgoud, beter bekend als ENIG (Electroless nickel immersion gold). ENIG is een dikke nikkelgoudlegering met uitstekende elektrische eigenschappen op het koperoppervlak en kan printplaten lange tijd beschermen en fungeert als een roestbarrière. ENIG wordt aangeraden bij mechanische componenten, zoals bij cartridges.
  • De geheugenchip is een SST39SF040 (PLCC32). Met een programmer kunnen hier relatief eenvoudig andere applicaties op gezet worden. Deze chip heeft ruimte voor in totaal 32 applicaties waarvan standaard maar 17 in gebruik. Er zijn dus nog 15 lege geheugensloten.
  • De SLOT1 cartridge heeft een soft reset knop. De soft reset werkt middels een 74HC123 chip als debouncer, welke een lage NMI puls van 3ms geeft met een minimum intervaltijd van 1.3s tussen twee zulke lage pulsen. De soft reset wordt bijvoorbeeld gebruikt om een draaiend programma te onderbreken en terug te keren naar de Zemon assembler.

Let op
  • Om alle CAS betanden te kunnen draaien heeft u een P2000T nodig met een 32kb geheugenuitbreiding (48kb RAM in totaal). Heeft u een 'standaard' P2000T met slechts 16kb geheugen, dan kunt u overwegen om een 64kb geheugenuitbreiding te kopen voor een meerprijs van 20 euro. Zie ook mijn andere advertentie voor meer informatie.
  • Deze cartridge gebruikt I/O poort 0x40-0x4F voor de communicatie en is dus mutueel incompatibel met expansiekaarten die dezelfde poort gebruiken.
  • Heeft u al een ZIF-cartridge of vergelijkbare schrijfbare SLOT1 cartridge? U kunt dan ook zelf de benodigde ROM bestanden op deze cartridge zetten en heeft u de oranje cartridge in principe niet nodig. In dat geval kunt u enkel de zwarte/witte cartridge inclusief SD-kaartje kopen voor 42 euro.

Vraag en antwoord

Ik ben de ontwerper van deze cartridge en blijf beschikbaar voor vragen omtrent het product, ook na aankoop. Er is een Nederlandstalige handleiding beschikbaar welke ik deel na aankoop (of op aanvraag als u eerst de handleiding wilt lezen voordat u het product wenst te kopen).

Upgraden vanaf oude cartridge
Heeft u nog een oude generatie cartridge en wilt u graag upgraden naar de nieuwe? Of wilt u weten wat de verschillen zijn? Neem dan contact met mij op! Voor een gereduceerde prijs ontmantel ik de chips uit de oude cartridge en recycle ik deze om een nieuwe cartridge (met nieuwe printplaat) in elkaar te zetten. Ik draag tevens zorg dat alle restmaterialen keurig gerecycled worden.

Prijs en garantiestelling

De gestelde prijs staat vast en is niet onderheving aan onderhandeling. Gelieve geen berichten sturen met biedingen of verzoeken wat de minimale prijs is.
Indien de cartridge niet werkt of niet naar tevredenheid is mag deze teruggestuurd worden waarbij het aankoopbedrag gerestitueerd wordt. Eventuele retourkosten worden niet vergoed.

Levering
Wordt verstuurd per (stevig verpakte) pakketpost met track and trace link. De prijs is inclusief verzendkosten.
Advertentienummer: m2248239512