Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Type
Overige typen

Beschrijving

Piaggio Typhoon 70cc – Super netjes – Geldig bromkenteken



Een super nette Piaggio Typhoon 70cc op geldig bromkenteken.
Deze scooter heb ik gebouwd met een aantal duidelijke doelen:
1. Snel
2. Relatief stil
3. Relatief zuinig
4. Rollerbank-proef

De scooter heeft een top van 100+ op de teller.
Wanneer je gewoon rustig rond de 60 rijdt met normaal optrekken, maakt hij niet veel meer geluid dan een 50cc 2-takt, waardoor je er ook gewoon normaal mee naar je werk kunt zonder aangehouden te worden.

Onder één van de kappen, bereikbaar met je rechterarm, zit een begrensknopje verwerkt tussen de originele kabels. Dit is dus zelfs bij een controle niet te vinden wanneer de kappen eraf worden gehaald.

De kappen zijn gespoten in metallic blue. Verder werkt echt alles: verlichting, elektrische start, dashboardlichtjes, alarm, enzovoort.
Hij komt met 2 sleutels. Op sommige plekken zitten kleine puntjes op de kappen, wat normaal is voor de leeftijd.

De scooter heeft na de bouw nog 2500km gereden dus alles werkt top. Ik heb er overigens een tijdje geleden 400km meegereden in 2 dagen dus is zeer betrouwbaar.


Setup

Het betreft een C192M motorblok met duidelijke nummers; blok en frame komen overeen.

Omdat er een nieuwe cilinder geplaatst is, heb ik gelijk opnieuw originele lagers en een originele krukas gemonteerd om geen risico te nemen.
Dus:
• SKF lagers (nieuw)
• Originele krukas (nieuw)
• Nieuwe gaskabel
• Malossi Multivar
• Malossi rollen
• Malossi V-snaar
• Originele koppeling met Malossi drukveer
• Banden met goed profiel
• 17,5 mm carburateur met handchoke
• sito plus uitlaat

Hij start altijd meteen, zonder choke, behalve wanneer het echt koud is. Dan zet je de choke aan en start hij direct.
Er zit ook een aansluiting op voor een temperatuurmeter; tijdens het bouwen is dit gecontroleerd. De scooter blijft mooi rond de 70 graden, dus weinig kans op een warmloper.

De scooter gaat zeker niet weg voor een kleine prijs

Verder zit er ook een alarmsysteem op en is de scooter perfect afgesteld.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Best
377x bekeken
25x bewaard
Sinds 27 nov '25
Advertentienummer: m2338963340