Jeepjes/ speldjes tweede wereldoorlog 1945

€ 7,50
Ophalen of Verzenden
1193sinds 14 apr. '25, 18:59
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGebruikt
TypeAuto

Beschrijving

Ze worden verkocht stuk voor stuk hier een beschrijving van wat er op de brief staat :Deze mini speldjes / jeepjes werden gemaakt werden in 1945 als herinnering aan de bevrijding.
De speldjes waren gebaseerd op de bekende Willy MB Jeep en werden vervaardigd in de timmerfabriek van Collard en van Vliet in De Meern. Het is opvallend dat de heer Collard betrokken was bij het verzet en hij Joodse mensen hielp aan onderduikadressen.
Onderduikers verbleven zelfs onder de vloer van de fabriek terwijl er overdag in de fabriek werd gewerkt.
Het idee om iets te maken om de mensen te herinneren aan het einde van de oorlog is prachtig. Uiteindelijk koos men ervoor om speldjes te maken die waren gebaseerd op de beroemde Jeep. Er werd een matrijs gemaakt om de metalen onderdelen uit te stansen en deze werden vervolgens aan elkaar gesoldeerd in een mal. Sommige speldjes werden voorzien van een laagje nikkel.
Het exacte aantal speldjes dat werd geproduceerd is niet bekend, maar ze werden direct na de bevrijding uitgedeeld. Het feit dat deze speldjes werden ontdekt bij het opruimen van de zolder van mijn ouders, maakt ze nog specialer als een herinnering aan de bevrijding van 1945.
Dit is een prachtig voorbeeld van hoe mensen tijdens moeilijke tijden creatief werden en symbolen creöerden om de vrijheid te vieren en te herinneren.
Advertentienummer: m2257416193