Kenmerken

Conditie
Gebruikt
Hoogte
100 tot 150 cm
Materiaal
Metaal
Stijl
Vintage

Beschrijving

Wat een schoonheid! Deze diabolo vloerlamp ontworpen door Jo Hammerborg voor Fog & Mørup. Ontworpen in de jaren 1960 en vervaardigd in Denemarken.

De lamp is in goede staat en heeft enkele kleine gebruikssporen die normaal zijn voor zijn leeftijd. Het heeft twee lampen, een in het bovenste gedeelte dat naar boven schijnt en een grotere lamp in het onderste deel dat naar beneden schijnt. De lamp kan in hoogte worden aangepast en ook de hoek van de kap kan enigszins worden aangepast dankzij het kogelgewricht.


Hammerborgs innovatieve modernistische ontwerpen werden in de jaren zestig de kenmerkende stijl van het bedrijf en verplaatsten het bedrijf naar de voorhoede van het Deense modernistische design. Zijn handtekening was om een model te maken in een paar verschillende afwerkingen of materialen, en deze variaties te gebruiken in de productlijnen. De ontwerpen van Jo Hammerborg wonnen talloze ontwerpprijzen tijdens zijn carrière bij Fog and Mørup.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Tilburg
105x bekeken
2x bewaard
Sinds 12 aug '25
Advertentienummer: m2298914515