Kenmerken

Conditie
Gebruikt

Beschrijving

Thaise Antieke 19e eeuw Boeddha Midden-Ayutthaya Periode, Dubbele Abhaya Mudra 34 cm hg en 1,4 kilo.

De staande Boeddha met beide handen in Abhaya Mudra, versierd met een prachtig lang gewaad, is een prachtige, serene weergave van Boeddha. Beide handen van de Boeddha zijn opgeheven tot schouderhoogte, de handpalm naar buiten gericht en de vingers naar boven gestrekt. Dit gebaar, bekend als Abhaya Mudra, staat voor bescherming, geruststelling en het verdrijven van angst.

Hij is omgeven door een stralende halo, die staat voor zijn staat van verlichting en het licht van wijsheid dat onwetendheid verdrijft. Hij staat op een lotustroon, de lotus staat voor zuiverheid en spiritueel ontwaken, uitstijgend boven de onzuiverheden van de wereld. Hij is afgebeeld met een kloostergewaad, wat symboliseert zijn afstand doen van wereldse gehechtheden en toewijding aan het pad van verlichting. Ushnisha (een verlengde lotusvormige of vlamvormige finial bovenop het hoofd)

In geweldige antieke staat met leeftijdsgeschikte slijtage en gebruik.
Het koninkrijk Ayutthaya was een Siamees koninkrijk dat bestond van 1350 tot 1767, gecentreerd rond de stad Ayutthaya. Het koninkrijk Ayutthaya wordt beschouwd als de voorloper van het moderne Thailand
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Arnhem
28x bekeken
0x bewaard
Sinds 17 okt '25
Advertentienummer: m2323255369