Kenmerken

ConditieNieuw

Beschrijving

Honda Africa Twin specialist "Desert Motors" biedt aan, nieuwe D.I.D. ketting 525 VX-3 (Gold) tandwiel set met SPECIAAL voortandwiel GEHARD 16T voor de XRV 750 Africa Twin, type RD04, RD07 en RD07A bj '1990 tot 2003. (XRV 650 Africa Twin type RD03 past niet want voortandwiel-as is kleiner) Door deze speciale harding gaat ook de “normale” 16 uitwendige vertanding veel langer mee, indien de ketting goed wordt verzorgd met de juiste spanning..!!

Om verdere slijtage te voorkomen voor zowel zeer goede als sterk gebruikte voortandwiel-assen zijn er nu SPECIAAL Voortandwiel 16 Tanden gehard uit één gedeelte leverbaar die veel dikker (nu 26 mm breed en origineel maar 14 mm) zijn zodat de volledige as compleet wordt gebruikt. Het "kantelen" van het tandwiel op de as wordt hierdoor volledig voorkomen. Zit zeker muurvast met een betere passing (nieuw origineel heeft al heel iets speling) welke met 2 st. M5 inbus boutjes wordt geborgd. Boutjes wel met Loctite 243 vastzetten of naar eigen inzicht borgen..!! D.m.v. diverse foto`s mag dit allemaal duidelijke zijn waarbij de levensduur van de Africa Twin aanmerkelijk kan worden verlengt.
Juist geschikt voor ALLE XRV 750 Africa Twins met ook een GOEDE as om slijtage te voorkomen maar zelf op een volledig rondgedraaide as zit dit tandwiel nog muurvast maar zou hier natuurlijk NIET mee door rijden..!!

Professioneel door een rally specialist gemaakt die versnellingsbakken voor ook Dakar motoren maakt. Het tandwiel is ook speciaal GEHARD maar een fractie zachter dan de Honda uitgaande as zodat bij eventuele slijtage eerst het tandwiel gaat slijten en niet de as. Dit in tegenstelling tot andere voortandwielen (ook elders uit het buitenland) die van “gewoon” staal zijn gemaakt. Speciaal gehard staal heeft een donkere kleur..!! Zie foto 19 glimmend in de rode bak en foto 20 na de juiste harding..!!

Een MUST voor iedere XRV 750 Africa Twin liefhebber om onze geliefde Twin nog meer tot een hoger niveau te brengen maar vooral om veel problemen, met torenhoge kosten voor te blijven..!!

Ondanks dat Honda door het uitbrengen van de XRV 750 Africa Twin een prachtig product heeft uitgebracht, smaakvol stoer design, uiterst betrouwbaar met een zeer hoge restwaarde, blijft de uitgaande voortandwiel-as ABSOLUUT een aandachtpunt die jammerlijk toch heel vaak, meer of minder slijtage vertoond met zelfs regelmatig zelf compleet rond slijten van de spiebanen. Probleem bij de liefhebbende Africa Twin rijder (ster) merendeel bekend (zie diverse foto`s)

Ketting van kwaliteitsmerk D.I.D. welke o.a. Standaard af Honda fabriek wordt geleverd met 124 schakels, type 525 VX3 (Gold) (3 dubbele O-ring afdichting) met JTF achter tandwiel 45 tanden. (zit standaard in het D.I.D. complete kettingsetje) D.I.D. 525 VX3 Gold is ontworpen om aan de hoge eisen te voldoen die het World Superbikes-kampioenschap stelt, is D.I.D trots om de D.I.D VX kettingserie voor te stellen. Tijdens de ontwerpfase heeft D.I.D zich tot doel gesteld de stijfheid van de ketting te verbeteren. Traditioneel is de focus altijd gericht geweest op treksterkte als kenmerk van de sterkte van kettingen. Treksterkte is altijd een statisch laboratorium meetpunt geweest om het breekmoment te bepalen. Stijfheid daarentegen is de mate waarin de ketting bestand is tegen de krachten die optreden bij het dagelijkse gebruik. Een hogere stijfheid van de ketting betekent dat deze beter in staat is om het beschikbare vermogen op het achterwiel over te brengen. Ook zal hij minder rekken onder een hoge belasting en daardoor beter presteren. Je beschikt dus over betere prestaties en een snellere reactie tijdens het optrekken.
Alle D.I.D VX3 kettingen maken gebruik van D.I.D`s gepatenteerde X-ringen. Het unieke ontwerp van deze X3-ringen vermindert de wrijving tussen de buitenschalmen en verspreid de druk waardoor er minder vermogensverlies optreedt. De vier contactpunten verbeteren de afdichting. Hierdoor wordt de ketting beter gesmeerd en krijgt vuil geen kans. Vergeleken met O-ring kettingen, gaan X3-ring kettingen tot tweemaal langer mee. Standaard O-ring kettingen, ook de verbeterde versies, hebben specifieke drukpunten die de wrijving verhogen en daardoor de levensduur van de ketting bekorten.
De D.I.D VX3 Series ketting laat jouw motor uitstekend presteren en garandeert een lange levensduur. Grotere stijfheid zorgt voor een betere handel baarheid, beperkt het vermogensverlies en geeft een snellere reactie. Gemiddelde treksterkte van 9,220 lb. 4.08 lbs. per 100 schakels. Inclusief Holle Klinkschakel.
XRV 750 Africa Twin type RD04 heeft standaard 46 tanden achter maar variabele achter tandwiel van 44, 45 of 46 is dus zonder meerprijs mogelijk.

Voortand-wiel met 17 of 15 tanden is NIET leverbaar..!!

D.I.D. Ketting wordt standaard geleverd met een losse klink verbinding..!!

Meerprijs origineel Honda contra plaatje (zie foto`s) € 10,00 is met dit speciale tandwiel NIET meer nodig.

Dit SPECIAAL voortandwiel 16 T GEHARD met D.I.D. VX3 (Gold) Ketting tandwiel met ook achter tandwiel, wordt INCLUSIEF verzendkosten ( via Post N.L. € 6.95) en BTW (€ 41,11) voor € 236,90 bij u keurig afgeleverd en voor serieuze reacties, mail naar info desertmotors .nl of gewoon Berry bellen op 06.54.971644.

Voor meer nette Honda All-road occasions en accessoires, klik rechts boven aan; "Bekijk alle advertenties"
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
418x bekeken
2x bewaard
Sinds 28 mar. '19
Advertentienummer: m1392316261