Kenmerken

Type
Setje

Beschrijving

Tijdperk: Nederland - Koninkrijk (1814-heden).
Staatshoofd: Arthur Seyss-Inquart van bezet Nederland (1940-1945), Wilhelmina van Nederland (1890-1948).
Soort: Set.
Ontwerper: Wienecke, Johannes Cornelis.
Thema: Combinatie set.
Krause en Mishler nummer: KM# .

Bijzonderheden
uitgave ING

Nachtkwartje:
Een ronde stuiver was in het donker haast niet te onderscheiden van een kwartje, en werd vaker uitgegeven als 25 ct. Daarom kwam er in 1913 een vierkante stuiver, zodat vergissen uitgesloten was.
Geluksmuntje:
In de crisisjaren hadden veel Nederlanders het zwaar. Maar hoe arm mensen ook waren, als je een 1/2 ct. in je zak had, dan had je het idee toch niet zonder geld, en dus ook niet zonder geluk te zitten.
Gasmuntje:
Vroeger werd de gasmeter met speciale penningen gevoed, die wel 6 ct. kostten. Op een inkeping na, was deze identiek aan een 2 1/2 ct. stuk. Uit geldgebrek voorzag menigeen de 2 1/2 ct. handmatig van een inkeping, zodat er goedkoop gekookt kon worden.

Wat is LastDodo?
LastDodo is 's werelds grootste catalogus & community voor verzamelaars. De catalogus wordt door de gebruikers doorlopend aangevuld en verbeterd. Je kunt er je verzameling en zoeklijst in bijhouden. Op basis van de catalogus kun je ook verzamelobjecten kopen en verkopen.

Meer info over dit product, exacte verzendkosten, of eventueel direct bestellen, klik:
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
16x bekeken
0x bewaard
Sinds 2 okt '25
Advertentienummer: a1518664476