Kenmerken

Nominale waarde
Overige waardes
Periode
Vóór koninkrijk
Eigenschappen
Zilver

Beschrijving

Leeuwendaalder 1626.
Hoogstwaarschijnlijk uit het VOC schip de Campen dat al tijdens de eerste reis naar Batavia zonk bij het eiland Wight op 23 oktober 1627 en o.a. beladen was met Spaanse matten, Rijksdaalders, halve/kwart guldens maar met name hoofdzakelijk "onlangs" geslagen Leeuwendaalders van alle 7 provincies.
Door het langdurige verblijf op de zeebodem heeft dit exemplaar tot de berging in 1979 sterk geleden onder de gewichtsreductie. Het ontbrekende zilver is door electrolyse opgelost en elders als zilverchloride weer neergeslagen zoals dat ook het geval was bij het gevonden zilvergeld uit o.a. 't Slot ter Hoge, de Akerendam en 't Vliegend Hert.
Ondanks het feit dat deze munt zichtbaar geleden heeft van het verblijf op de zeebodem heeft een verzamelaar dit exemplaar gered van de smeltkroes en gekoesterd. Wat resteert is 11,92 gram.

Bespaar me s.v.p. de zilverbieding!
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Roermond
224x bekeken
16x bewaard
Sinds 26 jan '26
Advertentienummer: m2359737744