penning Dust to Dust van Elly Baltus uit 2007 kleine oplage

€ 350,00
Verzenden
Verzenden voor € 7,00
760sinds 3 jul. '24, 17:55
Deel via
of

Kenmerken

MateriaalOverige materialen
GebiedNederland

Beschrijving

In nieuwstaat. Gemaakt van staal (5 delen) in de originele verpakking met bijbehorende CD waarop uitgelegd wordt hoe je hiermee een penning van zand kunt maken. Op youtube is ook een filmpje te zien hierover. 121x116 mm. gewicht 898 gram.
The development of ‘Dust to Dust’ began during the master class ‘Over the Edge’ organized by the Dutch art medal organization, VPK, and held in The Hague in 2004-2005. The prototype of ‘Dust to Dust’ was milled in bronze. The object is best described as ‘a machine that makes forms from earth’. The impermanence and fragility of the earth form is in contrast with the solid metal of the mold. After the ‘Over the Edge’ exhibition in Museum Beelden aan Zee, the British Art Medal Society (BAMS) invited me to issue this work on their behalf. To emphasize the industrial character of this work, it was decided to fabricate it in steel. It is accompanied by an instruction CD. This work is the subject of an article in the international magazine, ‘The Medal’, Autumn, 2007. This work can only be purchased via the BAMS.
One example was acquired by the British Museum, London.
In haar penningwerk onderzoekt Elly Baltus de mogelijkheden en belangrijkheid van een klein kunstwerk in een bombastische wereld.
Haar penninginterpretaties maken gebruik van moderne technieken en nieuwe media. Dit is weer een paradox die laat zien hoe een traditionele kunstvorm relevant wordt in een moderne wereld. De onderwerpen waarmee ze werkt zijn vaak gerelateerd aan hedendaagse gebeurtenissen en vraagstukken. Een oude vorm vertelt een nieuw verhaal. Baltus ziet de penning graag als installatie, hoorspel of theaterstuk door de omgeving en de reactie van die omgeving in haar penningwerk te betrekken. De mix van moderne media met oud vakmanschap, zoals brons gieten, versterkt het begrip penningkunst net zoals moderne schilderijen in 2020 nog steeds met olieverf geschilderd worden.
In de expositie in de Quist-Vitrine van museum Beelden aan Zee schuilt ironie; de glazen begrenzing van de vitrine met daarin de begrenzende criteria van de penningkunst. De vorm is in beiden gevallen zowel een beperking als een bevrijding. Je weet dat er limieten zijn, maar het is lekker om die op te zoeken en er af en toe over heen te gaan.
Invloed krijgen op de gedachten van de kijker is daarin een belangrijk gegeven. Door uit de vitrine te sluipen en de objecten virtueel tastbaar te maken komt de kijker dichterbij de intentie en de betekenis van de objecten. Om die tastbaarheid mogelijk te maken zijn QR codes gebruikt om de getoonde penningen op de eigen mobiele telefoon vast te houden, ze te kunnen draaien en documentatie te verkrijgen. De penningen van Baltus overschrijden hiermee de limieten van locatie. De kijker kan ze mee naar huis nemen. Het plezier om nieuwe wegen te vinden en situaties te onderzoeken is de grootste drijfveer in de penningkunst van Elly Baltus. Vormgegeven in haar kleine objecten, gaat dat vooral over het gesprek met de kijker. De vragen die hierin gesteld worden zijn niet om gelijk te krijgen, maar om te tonen dat je anders over zaken kunt denken.
Advertentienummer: m2132747448